Çan Belediyesi’nden Vatandaşa Ucuz Kömür Satışı

22 Ekim 2008

Türkiye Kömür İşletmeleri Çan Linyitleri İşletmesi’nden ilçeye ve Marmara Bölgesi’ne kükürt oranı yüksek gerekçesiyle kömür satışı yapılamaması yetkilileri harekete geçirdi.

Çanakkale?nin Çan ilçesinde geçtiğimiz günlerde önce Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği, daha sonra da Çan Belediyesi vatandaşların yakacak sorununa çözüm bulmak için Soma’dan kömür getirerek satışa sunmuştu. Çan Belediyesi bu konuda ikinci atağı da yaparak, bu kez Tekirdağ’ın Malkara ilçesinden getirdiği ikinci parti kömürü dar gelirlilerin alım gücüne uygun olabilecek ucuz fiyatla satışa sundu.
Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, kükürt oranı yüksek olduğunu belirtilerek Çan Linyitleri İşletmesi’nden ilçeye ve bölgeye kömür satışı yapmamasına tepki göstererek, ?Burada belediyemiz halkımıza kömür satışı yapmak zorunda bırakıldı. Bizler yerel yönetim olarak dar gelirli vatandaşımızın yakıt sorununu çözmek zorundayız. Bu bizim görevimiz oldu. İkinci parti kömürü de getirerek, özellikle ekonomik sıkıntı çeken yurttaşların bütçelerine uygun fiyatla satışa sunduk. Kış koşullarına göre, kömür satışlarını sürdürebiliriz” dedi.

Buna göre ilçede Pullukçu Gold zenginleştirilmiş (yıkanmış) parça kömür KDV dahil tonu 200 YTL’den, Pullukçu Gold zenginleştirilmiş (yıkanmış) parça kömür KDV dahil torbası 5 YTL’den satılmaya başlandı.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir