Çan, Biga ve Yenice’de Çek-Senet Operasyonu: 25 Gözaltı

Çan, Biga ve Yenice’de Çek-Senet Operasyonu: 25 Gözaltı
13 Ağustos 2012

Çanakkale polisi, Çan, Biga ve Yenice ilçelerinde suç örgütü oluşturdukları iddiasıyla 25 kişiyi düzenlediği operasyonla gözaltına aldı.

İddiaya göre bazı kişilere zorla çek-senet imzalattırdıkları ileri sürülen şahıslara yönelik üç ilçede daha önceden belirlenen 25 adrese dün sabah şafak vakti baskınlar yapan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, İlçe polisinden ve il merkezindeki Terörle Mücadele ile Asayiş şubesi ekiplerinden oluşturduğu yaklaşık 100 kişilik karma ekiple zanlıları gözaltına aldı.

Zanlıların yapılan ev ve iş yeri armalarında 30’a yakın senet ele geçti. KOM ekiplerinin yaklaşık 3 aylık çalışması olan operasyon Çan merkezli organize suç örgütünün zorla çek senet imzalatıp tahsilat yaptığı iddiaları üzerine başladı. Teknik ve fiziki takip sonucu organize şekilde kişiler arasındaki alacak verecek konularını belirleyen ve komisyon alarakt ahsilat gerçekleştirdikleri belirlenen 25 kişilik suç örgütünün ruhsatsız av tüfeği ve kuru sıkı tabancalardan üretilen silahlarla senet sahipleri üzerinde baskı oluşturup göz dağı vererek tahsilat yaptıkları iddialar arasında yer aldı. Polis gözaltına aldığı zanlıları sorgulamak üzere gözaltı öncesi gerekli sağlık muayeneleri yapıldıktan sonra Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne getirdi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir