Çan Devlet Hastanesi’ne Uluslararası Kalite Belgesi

02 Eylül 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Karşıyaka mahallesinde hizmet veren Devlet Hastanesi, ?Uluslararası Kalite Standardı Belgesi? aldı.

2008 yılında kalite standartlarının artması sonrasında Sağlık Bakanlığı?nın hizmet standartları programına aldığı ve aynı yıl içerisinde hastanede görev yapan tüm personele kalite temel eğitimi verilen Çan Devlet Hastanesi?ne hastanenin fiziki yapısı da göz önüne alınarak yapılan değerlendirmeler sonucu ?ISO 9001-2008 Uluslararası Kalite Standart Belgesi? verildi. Çan Devlet Hastanesi Başhekimi Sevil Ercan, hastanede 32 yatan hasta odası bulunduğunu ve 115 yatağın perde ve paravanla bölündüğünü belirterek, ?Hasta yakınlarından gelen talepler sonrası hasta mahrumiyetini engelleyip memnuniyetini sağlamak için 115 yatan hasta yataklarının aralarını perde paravan ile böldük? dedi.

Yapılan bu uygulamadan memnun olduklarını belirten hasta yakınları, ?Paravan sayesinde hastalarımız yanında yatan hastayı görmüyor ve böylelikle de rahatsız olmuyor. Bu da hem hastamız, hem de bizim için memnuniyet verici? şeklinde konuştu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir