Çan İstiklal İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Küçük Sanayi Sitesi’ne Hatıra Ormanı

28 Nisan 2012

Çan İstiklal İlköğretim Okulu öğrencileri, Bilinçli Gençlik Projesi kapsamında Küçük Sanayi Sitesi’ne İstiklal Ormanı oluşturmak için fıstık çamı fidanı dikti.

İstiklal İlköğretim Okulu’nun 5, 6 ve 7. sınıflarından 40 öğrenci Çan Küçük Sanayi Sitesi’nde uygun bir alana 100 fidan dikerek örnek bir ağaçlandırma çalışmasına imza attı. Öğrenciler oluşturdukları ormana “İstiklal Ormanı” adını verdi. Okul Müdürü Turhan Çokgezer, fidan dikiminde yaptığı açıklamada “Bilinçli Gençlik kapsamında Türkiye genelinde Bilinçli Gençlik Derneği’nin yapmış 1400 proje var. Bu 1400 projeden bir tanesi bizim projemiz. Biz de sanayi bölgemizi ağaçlandırma olarak bir proje seçtik kendimize. Bu projemizin gerçekleşmesi aşamasında bize fidanları temin eden Belediye Başkanımız Abdurrahman Kuzu’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan’a, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Çan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Ali Yıldız da “İstiklal İlköğretim Okulu öğrencilerine, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’a, Okul Müdürü Turhan Çokgezer’e, öğretmenler Kamil Özdemir ve İsmail Kavas’a çok teşekkür ediyoruz ve bu küçük ormanımıza İstiklal Ormanı adını veriyoruz” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin fidan dikim çalışmasına İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Okul Müdürü Turhan Çokgezer, Müdür Yardımcısı Metin Can, Koordinatör öğretmen Kamil Özdemir ve sınıf öğretmeni İsmail Kavas, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Cevat İzdeş, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız, Kooperatif 2. Başkanı Fahrettin Yaşar katıldı. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yöneticileri fidan diken öğrencilere dikim sonrasında pasta ve meyve suyu ikram etti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir