Çan Kömürünün Satışına Başlanıyor

Çan Kömürünün Satışına Başlanıyor
29 Eylül 2009

Çanakkale Çevre ve Orman İl Müdürlüğü tarafından geçici olarak durdurulan Çan Linyit İşletmeleri (ÇLİ) Müdürlüğü üretim sahasından çıkarılan linyit kömürünün satışına 5 Ekim?den itibaren yeniden başlanıyor.

Çan Linyit İşletmeleri (ÇLİ) Müdürlüğü bünyesinde üretilen kömürlerden, çevre mevzuatında yer alan şartları taşıyan ve ısınma amaçlı olarak satımı-kullanımı uygun olan kömürlerin satışına 5 Ekim 2009 Pazartesi tarihi itibari ile başlanacağını belirten ÇLİ Müdürü Nizamettin Özmek, ?Bütün müşterilerimiz 1 Ekim 2009 Pazartesi gününden itibaren işletmemizin banka hesaplarına, ton başına 156 TL+KDV (KDV dahil 184) olacak şekilde, almak istedikleri miktara tekabül eden meblağı yatırabileceklerdir? dedi. Müdür Özmek, satışların öncelikle Çan halkının zati ihtiyacı ile Resmi Dairelerin ihtiyacını karşılamaya yönelik olacağını ve hane başına azami dört ton kömür verileceğini ifade ederek, yaklaşık 15 gün sonra da kömür ticareti yapan tüm müşterilerine satışların başlayacağını söyledi.

Açıklamasında, zati ihtiyaç için kömür almak isteyen müşterilerinin, almak istedikleri miktara (hane başına en fazla dört ton) tekabül eden meblağı banka hesabına yatırdıktan sonra, 5 Ekim 2009 Pazartesi itibari ile banka dekontları, nüfus cüzdanı fotokopileri ve en son aya ait belediyeden alınacak su faturaları ile beraber ÇLİ Pazarlama ve Satış Servisi?ne başvurmaları gerektiğini ve bu başvuru ile talep edilen kömür siparişe bağlanıp sevkıyata başlanacağını kaydeden ÇLİ Müdürü Nizamettin Özmek, ?Siteler ve apartmanlarda ise, söz konusu site yahut apartman yöneticisi tarafından, yöneticiye ait nüfus cüzdanı fotokopisi ile apartman yahut sitedeki tüm dairelerin en son aya ait su faturaları getirilecek ve hane başına en fazla dört ton olacak şekilde 5 Ekim 2009 Pazartesi gününden itibaren kömür almak için talepte bulunulabilecek. Civar köylerden zati ihtiyacı temin için kömür almak isteyen müşterilerimiz de yine 5 Ekim?den itibaren muhtardan alınacak ikametgah belgesi, nüfus cüzdan fotokopileri ve banka dekontları ile beraber ÇLİ Pazarlama ve Satış Servisi?ne başvuracak ve talepleri siparişe bağlanıp, sevkiyata başlanacak? şeklinde konuştu.

Özmek, kömür ticareti yapan müşterilerin ise, zati ihtiyaca yönelik satışlar tamamlandıktan sonra 20 Ekim 2009 tarihi itibari ile katı yakıt satış belgesi ve diğer istenen belgelerle beraber kömür alma taleplerini içerir bir dilekçe ile ÇLİ?ye başvurarak, belli bir program çerçevesinde kömürlerini alabileceklerini sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir