Çan Nüfus Müdürlüğü’nden Adres Değişikliği Uyarısı

Çan Nüfus Müdürlüğü’nden Adres Değişikliği Uyarısı
08 Ekim 2009

Çan Nüfus Müdürlüğü, adreslerin artık elektronik ortamda yapıldığını belirten el ilanları bastırarak ilçe halkını uyarmaya başladı.

?Adres Kayıt Yönetmeliği?nin 15 Ağustos 2007 tarihli Resmi Gazete?de yayınlanarak yürürlüğe girdiği belirtilen duyuruda, güvenlik güçlerinin suçluları daha kolay yakalaması, Maliye?nin daha kolay vergi tahsilatı yapması, acil servisin daha hızlı hizmet vermesi ve devletin nüfus hareketlerini aktif olarak izleyerek planlamalarını buna göre yapması amaçlanıyor. Çan Nüfus Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen adres değişikliği duyurusunda, ?Kiracınız adresini bildirdi mi?? denilerek, ?Bildirmemiş ise ev sahibi olarak sizin de sorumluluğunuz bulunmaktadır. Lütfen kiracınızı uyarınız. Aynı apartman içinde ev değiştirseniz bile adres bildirmek zorunludur? açıklamasına yer verildi.

Duyuruda, ?Değerli vatandaş, değişen adresinizi 20 gün içinde Nüfus Müdürlüğüne bildiriniz? denilerek, ?Bildirmediğiniz takdirde cezalı duruma düşebilirsiniz. Adres değişikliğini geç bildirenlere 322 TL, gerçek dışı adres beyanında bulunanlara 646 TL para cezası uygulanmaktadır? uyarısı yapıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir