Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu’ndan Uzay Yılı Çalışması

Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu’ndan Uzay Yılı Çalışması

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu, ?2009 Uzay Yılı? kapsamında çalışmalara başladı.

Uluslararası Astronomi Birliği (IAU)?nun 2009 yılını, Galileo Galilei?nin teleskopla yaptığı ilk gökyüzü gözleminin 400?üncü yıldönümü olması nedeniyle ?Dünya Astronomi Yılı? ilan ettiğini belirten Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu Bilim ve Teknoloji Kulübü Öğretmenleri Yücel Doğan ve Semra Selvi, 2009 Uzay Yılı?nda Türkiye Astronomi Derneği ile yaptıkları işbirliği sonrasında okula kazandırdıkları teleskopla uzayı incelemeye başladıklarını söyledi. 100 saatlik bir çalışma programı ile öncelikle dünyanın uydusu ay ve diğer gezegenler ile yıldızları gözlemlediklerini belirten Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu Bilim ve Teknoloji Kulübü Öğretmeni Semra Selvi, bu kapsamda TÜRKSAT A.Ş. sponsorluğunda Uzay Aracı Maketi yapma yarışması düzenleyerek öğrencilerin uzaya olan ilgilerini arttırdıklarını ve dereceye giren öğrencileri ödüllendirdiklerini kaydetti.

İHA

Yorumlar

CrAzY FrOg (02/06/2009 14:28)

Çanımızın bu güzel okulunda bu güzel çalışmalarından dolayı değerli müdürümüz Nihat MUTLU ve değerli öğretmenlerimiz Zehra UYSAL,Yücel DOĞAN ve Semra SELVİ hocalarımızı bu çalışmalarından dolayı tebrik ederim...Başarılarınızın devamını dilerim...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir