Çan STP Toplantıları Sürüyor

03 Kasım 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Sivil Toplum Platformu’nun (STP) aylık toplantıları sürüyor.

Çan 52 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Lokali’nde gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını yapan dönem başkanı Mehmet Naci Tülek, Kaymakamı Hasan Gözen ile Belediye Başkanı Ali Sarıbaş’a yaptıkları ziyaretler hakkında bilgi verdi. Tülek, Kaymakam Gözen’i ziyaretlerinde ilçenin genel sorunlarının iletildiğini, Kaymakam Gözen’in de bu sorunlarla ilgili olarak platforma bir yazı gönderdiğini belirtirken, Çan Belediye Başkanı Sarıbaş’ı ziyarette ise yüksekokul servisleri konusundaki yakınmaların dile getirildiğini söyledi. Dönem Başkanı Tülek, AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku ile de görüşüldüğünü, Çan MYO’nu da ziyaret edilerek Profesör Doktor Ahmet Gönüz ile görüşülerek Maden-Makina Teknikerliği, Sondaj Teknikerliği, Mermer ve Doğal Taş Teknikerliği bölümleri açılması ile ilgili isteklerin iletildiğini ve Prof. Gönüz’ün de bu isteği değerlendirmeye aldığını ifade etti.

Toplantıda konuşan Çan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemali Ergin ise dönem Başkanı Mehmet Naci Tülek’ten yüksekokul servislerindeki olumsuzluk hakkında bilgi istedi. Başkan Tülek yaptığı açıklamada, Ergin’e ve platform üyelerine yüksekokul servislerinin geliş gidişleriyle öğrencilerin çıkış saatlerinde uyuşmazlık olduğunu, öğrencilerin de bu servisleri tercih etmediklerini, ya otostop yaparak, ya da yürüyerek ilçe merkezine geldiklerini dile getirdi.

Çan STP toplantısında sanayi köprüsü kavşağı bir kez daha gündeme gelirken; Başkan Tülek, sorunun AK Parti Milletvekili Müjdat Kuşku ile yapılan görüşmede dile getirildiğini ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bilgilendirileceğini söyledi. Toplantıda söz alan ADD Çan Şube Başkanı Bülent Öz, Çan STP’nin Çan halkına kendini sevdirmesi gerektiğini kaydederek, Çan STP’nin ilçede belli sayıda öğrenciye burs vermesini istedi. Çan ADD Başkanı Bülent Öz’ün Ankara’ya gidilerek Çan’ın sorunlarının siyasi mercilere ve yatırımcı bakanlıklara iletilmesi konusundaki önerisinin değerlendirileceğini belirten Dönem Başkanı Tülek, Ankara ziyareti için ADD Başkanı Bülent Öz, THK Başkanı Ali Rıza Ulusoy ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemali Ergin’in isimlerini önerdi. Öneri oybirliğiyle kabul edildi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir