Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan ve Yenice Birlik Kooperatifleri Arasında Anlaşmazlık Devam Ediyor

Çan ve Yenice Birlik Kooperatifleri Arasında Anlaşmazlık Devam Ediyor

Çan İlçesinde faaliyet gösteren Çan Birlik Kooperatifi ve Yenice ilçesinde faaliyet gösteren S.S.27 No’lu Yenice Birlik Kooperatifleri arasında anlaşmazlık devam ediyor.

S.S.27 No’lu Yenice Birlik Kooperatifi Başkanı Hulisi Ceylan kooperatiflerinin Çanakkale ye giderken Yenice-Çan-Çanakkale olan güzergahının Çan Kaymakamlığının itirazı doğrultusunda Çanakkale İl Trafik Komisyonu tarafından Yenice- Çanakkale olarak değiştirildiğini söyledi. Ceylan yaptığı yazılı açıklamada Çan Birlik Kooperatifinin ve Yenice Birlik Kooperatifinin Çanakkale yolundaki rekabetinin Yenice-Çan arasındaki güzergaha yansıdığını belirterek; “Çan Birlik Kooperatifi tarafından Çan otogarında yazıhanemiz olmasına rağmen peron yapmamıza izin verilmemiş, Çan Belediyesi ve Çan Birlik Kooperatifi ortak hareket ederek otobüslerimiz otogardan boş çıkartılmaktadır. Yenice Birlik Kooperatifimiz Çan otogarından yaklaşık dört aydır yolcu alamamaktadır. Yenice ye gelmek isteyen yolcular otogar dışına çıkmak sureti ile Çanakkale den gelen otobüslerimize binebilmektedir. Aynı şekilde 17.09.2012 tarihinde saat 13.00 sularında 17 YL 784 plakalı Nevzat Koca (53) yönetimindeki otobüsümüz Çan otogarında yolcularını indirdikten sonra Yenice ilçesine hareket etmiştir. Kendilerini yolcu olarak gösteren kişi ve kişilerce Çan ilçesi Kapalı spor salonu önünde otobüsümüz durdurulup şoförümüz darp edilmiştir. Daha önce defalarca yetkili mercilere başvuru yapmamıza rağmen Çan ilçesinde gerekli hiçbir emniyet tedbiri alınmamıştır. Bizler Çan ilçesine gidiş ve dönüşlerimizde can güvenliğinin olmadığını görmekteyiz. Şimdi buradan tekrar yetkili mercilere sesleniyorum. Lütfen bizim can güvenliğimizi sağlayınız. Umarım bundan sonra bu tür olaylar cereyan etmez” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir