Çan’a Dört Derslikli Anaokulu Yapılıyor

30 Ocak 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesinde bir süre önce ihaleye çıkartılan anaokulunun yapım çalışmalarına temel atma töreni ile başlandı.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu bahçesine 500 metrekare alan yapılacak olan dört derslikli anaokulunun temel atma töreninde ilk konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı yaptı. Bardakçı, il genelinde başarılı sonuçlar aldıklarını belirterek, “Amacımız hep birlikte el ele verip Çanakkale ilimizde eğitimin başarısı ve kalitesini daha da yükseltmektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bardakçı’dan sonra kürsüye gelen Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, ilçeye anaokulu yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılacak anaokulun Çan’a ve eğitim görecek öğrenciler ile velilere hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Çan’a hiçbir okula bağlı olmadan hizmet verecek bir anaokulu yapıldığını belirten AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku da törende yaptığı konuşmada, Çan’a Adalet Sarayı inşaatının en kısa zamanda başlayacağını ve Devlet Hastanesi’ne de ek bina yapacaklarını söyledi.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen ise törende yaptığı konuşmada Çan’ın eğitim ve öğretimdeki başarısına değinerek, “İlçemize son olarak 16 derslikli 23 Eylül İlköğretim Okulu yapılarak eğitim öğretime açıldı. Ayrıca Terzialan İlköğretim Okulu’na sekiz derslikli ek bina ile okula adını veren hayırsever işadamımız Murat Köse’nin katkılarıyla 75. Yıl Murat Köse İlköğretim Okulu’na da sekiz derslikli ek bina yapıldı. Öte yandan yıkılan Özer İlköğretim Okulu’ndaki inşaat çalışmaları da hızla sürüyor. Bu okulumuz da 2009-2010 öğretim yılında açılacak” dedi. Kaymakam Gözen, Çan’ın gerek ÖSS ve gerekse OKS’de aldığı başarılı sonuçlarla adını hem il, hem de Türkiye genelinde duyurduğunu da sözlerine ekledi.

Halk oyunları gösterisinin sunulduğu dört derslikli ve tek katlı anaokuluna ilk harç konulduğu törene AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Yenice Kaymakamı Cem Afşin Akbay, Lapseki Kaymakamı Fahri Meral, Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, daire müdürleri, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Çanakkale İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan ve 310 bin TL’ye İZ-ER İnşaat Firması tarafından yapımı üstlenilen anaokulunun altı ay içinde tamamlanması bekleniyor.
İHA

Yorumlar...
  • aaaaaaa
    02/06/2009 12:54

    olmasın anaokulu bizim okula aaaaaa halı sahanın yarısı ona gitçek biz napçaz temel atma töreni tabi hemen güzel ama bizim işimize yaramıyor hem bizim okulada bağlı olmucakmış öte yandan anasınıfı gidince diğer tarafa daha iyi olcak ama bahçe kalmıcak öf yya bizim okulu buluolar hemenn

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir