Çan’a Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmet Binası Yapılıyor

Çan’a Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmet Binası Yapılıyor
14 Ocak 2012

Çanakkale’nin Çan ilçesinde faaliyet gösteren “Altın Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi” tarafından ilçeye yapılacak 400 öğrenci kapasiteli hizmet binasının temeli törenle atıldı.

Karşıyaka Mahallesi’nde Sayalar Sokak’taki bin metrekarelik kapalı alana yapılacak Altın Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmet Binası’nın temeli Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’ın hazır beton mikserinin kumanda düğmesine basılmasıyla atıldı. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan yaptıkları konuşmada, özel eğitimin engelli çocuklar ve yetişkinler için önemine dikkat çekerek ilçede böyle bir eğitim merkezince hizmet binasının yapılacak olmasından çok memnun olduklarını, bu sayede daha kaliteli eğitim verileceğini söyledi.

Şirketin kurucusu ve sahibi olan İbrahim Aydın da yaptığı konuşmada, binanın şirketin kendi imkanlarıyla yapılarak Haziran ayı sonunda bitirileceğini kaydetti. Aydın, toplam maliyeti 700 bin lira olacak hizmet binası ile ilgili de bilgi vererek, “Altın Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi hizmet binası toplam bin metrekare kapalı alan, bin 250 metrekare kullanım alanıyla 27 bireysel ve grup sınıfı 80 metrekare fizyoterapi salonu ve içinde fizyoterapi havuzu ve ayrıca binada etkinlik odası, sinema salonu, kapalı oyun alanı ve 500 metrekare okul bahçesiyle 400 öğrenci kapasitesiyle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak projelendirilerek hayata geçirilip bölgedeki ilk ve tek hizmet binası olacak” dedi.

Katılanlara pilav ve ayran ikramının da yapıldığı temel atma törenine okul müdürleri, ilçedeki daire müdürleri, veliler ve vatandaşlar katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir