Çan’a Teknoloji Fakültesi Kuruluyor

25 Şubat 2010

Çanakkale?nin Çan ilçesine kurulacak Teknoloji Fakültesi ile ilgili karar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) senatosundan geçti.

Fakülte için bir araya gelen AK parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve belediye meclis üyeleri durumu değerlendirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku ilçeye kurulacak fakültenin senatodan geçmiş olmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, ?Bundan sonraki süreçlerde de konunun takipçisi ve destekçisi olacağız. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Ali Akdemir’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu da yaptığı açıklamada Çan’ın kültürel, ekonomik ve sosyal anlamda gelişimi için önemli olan bu adımın senatodan geçmiş olmasının Çan halkını sevindirdiğini belirterek, ?Bundan sonraki süreçleri de başarı ile atlatacağımızı ümit ediyor, konunun ciddi takipçisi olacağımızı özellikle vurgulamak istiyorum. Belediye olarak fakültenin Çan’a gelmesi konusunda üzerimize düşen her türlü sorumluluğumuzu yerine getireceğimize söz veriyor ve fakültenin kurulacağı yer ile ilgili çalışmalara da başlamış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir