Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan’a Yeni Hastane ve Adliye

Çan’a Yeni Hastane ve Adliye

AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, Çan ilçesinde ek hastane ve adliye binalarının önümüzdeki yıl bitirilip hizmete gireceğini açıkladı.

Kuşku, Çan Devlet Hastanesi ek bina inşaatı ihalesinin 23 Aralıkta yapıldığını, ihalenin 14 Ocak’ta kesinleşeceğini bildirdi. Ek binanın 2010 yılında bitirilerek hizmete gireceğini belirten Kuşku, Çan’ın sağlık meselesini çözecek bu yatırıma büyük önem verdiklerini hatırlattı. 19-20 Ocak 2010’a kadar Çan Adliye Sarayı’nın ihalesinin de Ankara’da yapılacağını kaydeden Milletvekili Kuşku, bu yatırımın da önümüzdeki yıl tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi.

Çan 1 Nolu Sağlık Ocağı’nın yanına inşa edilecek Adliye Sarayı’nın tamamlanmasıyla birlikte hükümet konağındaki yoğunluğun ortadan kalkacağına, adli hizmetlerin kolaylaşacağına dikkat çeken Kuşku, “Çan’a yapılan hizmetler artarak devam edecek” dedi.

Çan-Çanakkale kara yolu yapımının hızla devam ettiğini, önümüzdeki yıl hem Çan tarafının, hem de istimlak konusundaki sıkıntılar aşılırsa Çanakkale tarafının bitirileceğini ifade eden Milletvekili Kuşku, bu yolun tamamlanabilmesi için gayret gösterdiklerini dile getirdi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir