Çanakkale Adaylarının Facebook Rekabeti

16 Şubat 2009

Çanakkale’nin CHP, AKP ve MHP?li belediye başkan adayları, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde, sosyal paylaşım sitesi Facebook?ta yarışa girdi.

CHP’li Belediye Başkanı ve adayı Ülgür Gökhan, AKP’li Murat Efe ve MHP’li Rıdvan Uz adına oluşturulan gruplarda hem tanıtım hem de rekabet ortamı oluştu.

Dünyada yaklaşık 60 milyon üyesi bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook, yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları için hem reklam hem de yarış aracı oldu. Çanakkale belediye başkan adayları da bu kervana katılarak sitede kendi adlarına partililer tarafından oluşturulan gruplarda yarışa koyuldu. Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı ve adayı olan Ülgür Gökhan için, ‘Çanakkale CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı Yeniden Başkan İsteyenler‘, AKP’nin adayı Murat Efe için ‘Çanakkale Belediye Başkanı Murat Efe olsun diyenler‘, MHP’nin adayı Rıdvan Uz için ise, ‘Genciz, genç başkan istiyoruz Rıdvan Uz’u destekliyoruz‘ başlıkları altında gruplar oluşturuldu.

Facebook’taki yarışta MHP’li Rıdvan Uz 737 üye ile önde gidiyor. Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın grubunda 728 üye var. Bir hafta önce kurulan AKP’li Murat Efe’nin grubunda ise sadece 109 üye bulunuyor. Gruplara katılımlar her geçen gün artıyor.

MHP adayı Rıdvan Uz, Facebookta’ki yarış ortamını şu şekilde değerlendirdi:
?Bizim grubumuz iki ay önce kuruldu. CHP ise 8 aydır Facebook ortamında. Bu olayı bir anket gibi algılamak lazım. İki ay önce oluşturulmasına rağmen grubumuzun üye sayısının fazla olması bizim açımızdan sevindirici. Tüm anketlerde de görüldüğü üzere, 29 Mart’ta seçim Çanakkale’de MHP ve CHP arasında geçecek. Biz, yarışın olduğu her alanda varız.?

Asıl seçimin Facebook’da değil, sandıkta olduğunu söyleyen CHP’li Ülgür Gökhan ise, ?Bu grubu partili arkadaşlarımız oluşturmuşlar. Benim sonradan haberim oldu. Ancak güzel bir şey. İnternet ile ilgilenenler burada bana desteklerini göstermişler. Hepsine teşekkür ediyorum. Tabi buraya herkes ilgi gösteremiyor. Ben 30 Mart’ta tüm kentliyle birliktelik kurmak amacındayım? diye konuştu.

AKP’li Murat Efe ise, ?Partili gençlerimiz grubu kurmuş. Bana bu anlamda destek olmaları güzel? dedi.
Çanakkale’de DSP’li Belediye Başkan Adayı Erol Sazcı’nın ise Facebook’ta grubu bulunmuyor. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerinde Çanakkale merkezinde, CHP 16 bin 33, AKP 13 bin 483, MHP ise 1506 oy almıştı.

[Haber Kaynağı: haber aktuel]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir