Çanakkale Aktif Gazeteciler Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

30 Aralık 2012

Kısa süre önce örgütlenen Çanakkale Aktif Gazeteciler Derneği, hafta sonu 1. Olağan Genel Kurulunu yaptı.

Çanakkale’de gazetecilik mesleğini aktif olarak yapan basın emekçilerinin örgütlendiği Aktif Gazeteciler Derneği, 1. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Les Dardanelles Cafe’de gerçekleşen genel kurula Çanakkale merkezinde görev yapan gazetecilerin yanısıra ilçelerde de görev alan basın emekçileri de katıldı.10 kişiden oluşan yönetim kurulu ile denetim kurulu üyelik seçimlerinin yapıldığı genel kurulda yerel basın kuruluşlarında yer alan gazetecilerin görev alması dikkat çekti. Gazetecilik mesleğine yıllarını vermiş tecrübeli isimlerin yanısıra genç gazetecilerin de birlikte görev yapacağı genel kurulda Çanakkale Aktif Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Gökhan Kökçak, Vedat Sezer, Mehmet Celen, Sema Acar, İlker Ülker, Ayhan Öncü, Burak Çiftci, Onur Alp Arslan, Sarper Sanal ve Bülent Büberci.

Genel kurulda derneğin 2013 yılı ve yeni yönetimin görev yapacağı 3 yıllık süreç hedefleriyle ilgili ortak öneri ve görüşler de sunuldu. Genel kurulda alınan kararla; yönetim kurulu başkanlığı yapacak ismin 1 dönem başkanlık görevini alacağı, bir sonraki genel kurulda görev almaması kararlaştırıldı. Bu kararın alınmasında gerekçe olarak da; yönetim kurulu başkanlık koltuğunda kartel oluşumunun önüne geçmek ve geriden gelen aday isimlere ön açmak olarak açıklandı.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir