Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Arı Yetiştiricileri Birliği’nden Örnek Çalışma

Çanakkale Arı Yetiştiricileri Birliği’nden Örnek Çalışma

Çanakkale’de Arı Yetiştiricileri Birliği’nin, Tarım Bakanlığı’nın desteği ve Dünya Bankası’nın yüzde 50 hibe yardımıyla kurduğu bal paketleme tesisinde seri üretim devam ediyor.

Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit İleri, Dünya Bankası’ndan alınan yüzde 50 hibe ile kurulan bal paketleme tesisinde seri üretimin devam ettiğini belirterek, “Tarım İl Müdürlüğü arazisi içindeki bir bölümde yaptığımız bu tesis bize 324 bin TL’ye mal oldu. Bölgedeki arı yetiştiricilerimizin ortaklaşa kurduğu bu tesisimizde 2008 Aralık ayında başladığımız seri üretimimiz sürüyor. Tesisimizdeki ballarımız tamamen hijyenik ortamda paketlenmekle beraber, kullanılan ballar da Ege Üniversitesi laboratuvarlarında tahlilden geçirdikten sonra üretime alınıyor. Çanakkale’nin zengin bitki örtüsünden derlenen ballarımız, “Arıburnu” markası ile piyasaya sunuldu. İlk etapta ilimizde tüketime sunulan ballar, daha sonra talebe göre diğer illerimizde de satılacak. Yıllık 600 ton bal paketleme kapasitemizin bulunduğu tesisimizde 2009 yılındaki hedefimiz ise 200 ton balı işlemek. Çanakkale il merkezinde bazı işletmelerde ballarımızın satışına başlandı. Büyük alışveriş merkezleri ile de görüşmelerimiz devam ediyor? dedi.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

HALİL DAYSAL BİGA (15/02/2009 21:54)

Sizleri bu başarınızdan dolayı kutluyor ve başarılar diliyorum . İnşallah bundan sonrasınıda başaracağınıza inanıyorum.Buradan çıkan çatlak sesleri dikkate alacağınızı sanmıyorum.Sıradan iki kişinin düşünmeden konuştuğu laflar onlar.Bu işin ne güçlüklerle buraya geldiğini düşünemeyenler mi buraya bir benzerini kuracak? Sonra hangi parayla kuracaklar? Selamlar

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir