Çanakkale Baro Yönetimi İÇDAŞ Tesislerini İnceledi

18 Ekim 2011

Çanakkale Baro Başkanı Av. Tülay Ömercioğlu beraberinde Baro Yönetim Kurulu Üyeleri ve Baro müdürü Aşkın Taylan ile birlikte 17 Ekim 2011 Pazartesi günü Çanakkale İÇDAŞ tesis ve yatırımlarını inceledi.

Ziyarete Ömercioğlu ile birlikte Baro Yönetiminden Av. Şerefnur Çakır Demirtaş, Av. Veli Gök, Av. Gültekin Yıldız, Av. Ertuğrul Şahinkaya, Av. Ebru Değirmenci Hüsmenoğlu ve aynı zamanda baro çevre komisyonu başkanı olan Av. Engin Balıkçı katıldı.

Ziyaretçilere İÇDAŞ Halkla İlişkiler Müdürü Suat Karataş, Çevre Müdürü Barış Bora, ve Av. Şevket Salman eşlik etti. Ziyaret kapsamında İÇDAŞ Elektrik Bekirli enerji yatırım sahasını ve İÇDAŞ entegre demir çelik tesisleri içindeki Balık Çiftliği, Reverse Osmoz Tesisi ve Termik santral üniteleri gezildi. Havanın soğukluğuna aldırmayan Baro Yönetim Kurulu üyeleri tesisler hakkında merak ettikleri birçok soruya yerindeki uygulamaları inceleyerek cevap buldular. Termik santralde proses mühendisi Murat Çürüksulu tarafından Akışkan Yataklı santral sisteminin proses ve özellikleri hakkında bilgi verildi. Reverse Osmoz tesislerinde denizden arıtılan sudan içen Baro üyelerine İÇDAŞ’ın çevre uygulamaları hakkında Çevre mühendisi Barış Bora tarafından bilgi sunuldu.

İÇDAŞ genel müdürü Sn. Bülend Engin’in Çanakkale’nin sosyal sorunlarına bir Çanakkale evladı gibi sahip çıktığını belirten Ömercioğlu: “İÇDAŞ’ın bu sosyal sorumluluk anlayışı ile gelişmesinin Çanakkale’nin gelişimine de önemli katkı sunduğunu” belirtti. Meslektaşları olan baro yönetim kurulu üyelerinin tesisleri ziyaretinden çok mutlu olduğunu belirten Av.Şevket Salman; “bu ziyaretlerinden dolayı Sn. Ömercioğlu ve Baro yönetimine teşekkür ediyoruz, İÇDAŞ tesislerinin kapısı çevre duyarlılığı olanlar başta olmak üzere tüm ziyaretçilere her zaman açıktır” dedi.

Baro Yönetim Kurulu üyeleri, planladıklarından uzun süren ziyaretin ardından Çanakkale’ye hareket ettiler.

Yorumlar...
  • AVNİ TOZAR
    28/10/2011 10:46

    içdaş yöreye iş imkanı canlılık getitrdi

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir