Çanakkale Barosu, Sui Generis Tiyatro Topluluğu’nu Ağırladı

25 Ocak 2013

Çanakkale Barosu’nun daveti ile Çanakkale’ye gelen Sui Generis Tiyatro Topluluğu, 24 Ocak Perşembe akşamı Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda ‘Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı’ isimli tiyatro oyununu sahneledi.

Çanakkale Barosu Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Komisyonu tarafından organize edilen etkinlikte sahnelenen oyun bir bakkalın süpermarketlerle olan mücadelesini konu alırken güncel olaylara göndermeler de diyaloglar arasında yerini aldı.

İzleyenlerden büyük alkış alan oyuna Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan ile Çanakkale Barosu’na kayıtlı çok sayıda avukat ve vatandaşlar katıldı. Oyunun sonunda Baro Başkanı Bülent Şarlan, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından 2009 yılında kurulan Sui Generis Tiyatro Topluluğu üyelerine çiçek takdim etti.

Ferhan Şensoy’un yazdığı, Yönetmenliğini Hakkı Kuş’un üstlendiği iki perdelik oyunun Koreografisi Hüseyin Akçar ve müzikleri Onur Ermez tarafından gerçekleştirilirken oyuncu ekibi Hüseyin Akçar, Sezen Çelebi, Berçem Çelik, Utku Esen, Hande Özder, Y. Kadir Pehlivan ve Burak Sönmez’den oluşuyor.

[Fotoğraf: Ali Furkan Oğuz]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir