Çanakkale Barosu’ndan “Çocuğa Dokunmak” Konulu Panel

10 Mayıs 2013

Çanakkale Barosu ve Türk Hukukçu Kadınlar Derneği işbirliğinde “Çocuğa Dokunmak” konulu panel düzenlenecek.

Çanakkale Baro Başkanlığı ve Türk Hukukçu Kadınlar Derneği işbirliğinde, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Büyük Truva Oteli’nde 11.00-13.30 saatleri arasında düzenlenecek olan panelle ilgili bilgi veren Çanakkale Baro Başkan Yardımcısı Av. Ergin Sezen, panelin dernek başkanı Av. Alev Toker’in moderatörlüğünde geçekleşeceğini ve çok sayıda uzmanın katılacağını söyledi. Sezen yaptığı açıklamada programda geleceğimiz ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın konuşulacağını belirterek tüm Çanakkalelileri bu önemli ve değerli paneli izlemeye davet etti.

Çanakkale Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Didem Okuk da açıklamasında “Panelde; çalışan çocuklar, sokak çocukları, çocuk istismarı, öfke ve şiddet gösteren ailede yetişen çocuğun psikolojik ve sosyolojik durumu, suçlu çocuğun sosyal inceleme süreci, çocuğun yasal olarak korunması, hukukta çocukların ve haklarının korunması ile ilgili maddeler ve uygulamaları konularını tartışacağız, herkes bu panele katılmalı” dedi.

Çanakkale Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Şennur Tarak ise panelistler hakkında bilgi verdi. Maltepe Üniversitesi, Sosyal Hizmetler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Atauz’un, Adli Tıp Derneği’nden Prof. Dr. Oğuz Polat’ın, Aile ve Sosyal Politikalar Çanakkale İl Müdürlüğünden Sosyal Hizmet Uzmanı Nuray Gümrükçü’nün ve Mehmet Kazancı’nın, İstanbul Barosundan Av. Füsun Akyener’in ve Çanakkale Barosundan da kendisinin konuşmacı olarak Panele katılacağını, Panel’in saat 11.00’de başlayarak 13.00’e kadar konuşmacıların bilgiler vereceğini ve 13.00’den itibaren de soru- cevap olarak programın devam edeceğini belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir