Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısından Önemli Açıklamalar

04 Şubat 2009

Çanakkale?de yerel seçimler öncesi Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Yiğit?in meclis üyeliliğine aday gösterilip gösterilmeyeceği konusundaki tartışmalara son noktayı Remzi Yiğit kendisi koydu.

Remzi Yiğit, siyasete yıllarını verdiğini belirterek, ?Benim hayatım siyasetle geçti. Uzun yıllardır da bu işin içindeyim. Şimdi ortaya atılan bu tür dedikodulara gülüp geçiyorum. Benim belediyede, meclis üyeliğinde istenmediğim konusunda sözleri söyleyenlere buradan seslenmek istiyorum. Gelin bu kişiler kimse getirin. Beni istemediğini söyleyen kişiler kimmiş bilelim. Ancak kimse bunu yapamıyor. Bir süre önce böyle bir kişinin olduğunu söylendi. Gittim bu kişi ile görüştüm. Kendisinin su borcu varmış. Bunu taksitlendirdim. Bir süre sonra bu taksitleri ödemedi. Sonunda da bu tür sözleri ortaya atmaya başladı. Diyorum ki, beni istemeyen birileri varsa eğer, bunların ya yakınlarını belediyede işe yerleştirmemişimdir, ya da onların isteklerini yerine getirmemişimdir. Menfaatlerine gelmeği için bu tür sözlerin söylenmesi doğal. Buradan açıkça söylüyorum. Eğer gerçekten benim belediyede istenmediğimi söyleyen tek bir kişi getirin ben bu işi bırakmaya hazırım? dedi.

Remzi Yiğit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan?ın ?Remzi Yiğit yoksa bende yokum? şeklinde bir söz söylemediğini de belirterek, ?Basın yayın organlarında sürekli bu tür yazılar çıkıyor. Bakın. Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan, İl başkanımız Serdar Soydan ve ilçe başkanımız İsmet Güneşhan?la yaptığı toplantıda benim durumun ortaya çıkınca Serdar bey benimle ilgili olumsuz durumları belirtip istemediğini beyan etti. Bu durumda başkanımızda bu gibi konularda pazarlık yapılamayacağını belirterek oradan ayrıldı. Burada başkanımız pazarlık yapılmasına kızdı. ?Remiz Yiğit yoksa bende yokum ? şekilde bir söz kesinlikle söylemedi. Bu gibi söylemlere hiç bakmıyorum. Ben yıllardır siyasetin içindeyim. Kimse merak etmesin gene burada olmaya devam edeceğim? dedi.

Yerel seçimlerle ilgili de açıklamalarda bulunan Remzi Yiğit, ?Yıllardır seçimlerle iç içeyim. 2004 seçimlerinde ve ondan önceki seçimlerde yaptığım bütün tahminleri tek tek doğru tahmin ettim. 2004 seçimlerindeki sonuçları da gerek CHP, gerekse AK Parti ?deki arkadaşlarımıza seçimlerden aylar önce iletmiştim. Sonunda benim dediğim oy oranları aynı çıktı. Bizim açımızdan 2009 yerel seçimleri 2004 seçimlerine göre çok daha kolay olacak. Bu seçimleri CHP olarak kolay kazanacağımıza inanıyorum? dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir