Çanakkale Belediye Başkanı’ndan Basın Mensuplarına Yemek

Çanakkale Belediye Başkanı’ndan Basın Mensuplarına Yemek
28 Nisan 2009

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, basının vatandaşın gözü kulağı olduğunu belirterek, ?Yapılan çalışmalarımızda en büyük denetleyici basın. Bu sebeple adımlarımızı çok dikkatli atıyoruz? dedi.

Yerel seçimler sonunda yeniden Belediye başkanlığına seçilmesinin ardından Truva Otel?de basın mensuplarına bir yemek veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, acısıyla tatlısıyla bir seçim sürecinin daha sona erdiğini belirterek, ?Seçim sırasında istemesek de zaman zaman bazı basın mensupları ile tartışmalarımız olmuştur. Siyasi ortamda bunların olması doğaldır. Ancak artık bunlar geride kaldı. Bundan önceki dönemde olduğu gibi bu dönemde de 5 yıllık süre içinde birbirimizi dışlamadan, ötelemeden, özgürlük içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu 5 yılda yine aynı anlayışla birbirimizi kucaklayarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz? dedi.

Başkan Gökhan, konuşmasında basının vatandaşın gözü kulağı olduğunu da belirterek, ?Yapılan çalışmalarımızda en büyük denetleyici basın mensupları oluyor. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda onlar bizlere yön gösteriyor. Bu bir öz denetim oluyor. Bizde buna göre adımlarımızı çok dikkatli atıyoruz. Bundan önce olduğu gibi yine bu dönemde de basın mensupları ile uyum içinde çalışıp bu kentin tanıtımı, vizyonu, turizm ve üniversite kenti olması için çaba göstereceğiz. Basın mensuplarının yönlendirmesi ve desteği bu sebeple çok önemli? dedi.

Konuşmasında Çanakkale?nin turizm kenti olması konusuna büyük önem verdiklerini de belirten Başkan Gökhan, ?Bu konuda Valimizin ve turizm temsilcilerinin de katılımı ile Korfman Kütüphanesi’nde geniş kapsamlı bir toplantı yaptık. Burada ilimizin turizmden istenilen payı alabilmesi için neler yapılabilir, bu konuda alacağımız tedbirleri ele aldık. Çanakkale?de turizm vizyonu çok önemli. Bakıyoruz Çanakkale?de Anzak törenleri oluyor. Ancak ilimize gelen Anzaklar bir türlü burada yeterli miktarda konaklamadan ülkelerine geri dönüyorlar. Bunların nedenlerini araştırmamız lazım. Troia Antik kentini yılda 500 bin turist geziyor. Bu 500 bin turist rakamı ile övünülüyor. Ben buradan açıkça şunu söylemek istiyorum ki, 500 bin turist rakamı övünülecek değil, utanılacak bir rakam. Turizm kenti bir ilde bu rakamın 500 binde değil, 5 milyon olması lazım. Bu neden artmıyor bunu araştırmamız lazım. Bu konudaki turizm toplantılarımız devam edecek. Seçim öncesi adaylar birtakım ifadeler kullanarak Çanakkale için yapacakları projeleri ifade ettiler. Şimdi bana da ?O zaman buyur. Bu konuda gerekeni yap? diyecekler. Bende diyorum ki, ?bunu yap gerçekleştir? demek yerine ?birlikte yapalım görelim? dememiz lazım. Bu ilde yaşayan herkesin Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Çanakkale ekonomisine katkı sağlayacak turizmi geliştimek için elimizden gelen çabayı göstermemiz gerekir? dedi.

Yapılan konuşmanın ardından basın mensupları ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan seçim sırasında yaşanan çeşitli güzel anıları paylaşma fırsatı buldu. Yemeğe çok sayıda basın mensubu katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir