Çanakkale Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı Yapıldı

04 Mayıs 2012

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Belediye Meclis Toplantısı’nda Belediye Meclis Üyelerini ve canlı yayın aracılığıyla da kamuoyunu son bir aylık dönemde gerçekleştirilen çalışmalar ve gündemdeki konular hakkında bilgilendirerek görüşlerini belirtti.

Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda İskele Meydanı Düzenleme Projesi’nin Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü’nün Mayıs gündemine girmesi için toplantının yapıldığı Adatepe Köyü’ne kadar gittiğini ve görüşmelerde bulunduklarını ifade eden Başkan Gökhan, “Bizler hem İl Genel Meclisi hem Belediye Meclisi olarak olağan üstü oturumlar gerçekleştirerek konuyla ilgili kararlarımızı aldık. Ancak Koruma Kurulu Müdürü’nün tutumu nedeniyle Kurul Toplantısı’nın gündemine bu konu alınmadı. Buradan tepkimi dile getiriyorum. Bürokratik engelleri aşmak istiyoruz.” dedi.

Gündemdeki diğer konulara da değinen Başkan Gökhan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çanakkale ziyaretinden memnun kaldığını belirtti ve bu durumun kendileri için sevindirici olduğunu ifade etti.

Gökhan Atık Su Arıtma Tesisi ihalesinin 8 Mayıs 2012’de yapılacağını ve büyük bir ihale olacağı için canlı yayınla kamuoyuna aktarılacağını sözlerine ekledi.

Gökhan ayrıca Çanakkale Belediyesi Çağrı Merkezi’nin de hizmete başladığını Meclis Üyeleri ve kamuoyuyla paylaştı.

Çanakkale Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

[Kaynak: canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir