Çanakkale Belediyesi Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) Toplamada 2. Oldu

Çanakkale Belediyesi Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) Toplamada 2. Oldu
15 Mart 2021

TÜBİSAD Yetkilendirilmiş Kuruluşu (TYK) tarafından gerçekleştirilen Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) toplama yarışması sonuçlandı. Çanakkale Belediyesi 2 bin 160 kg atık ile kendi kategorisinde ikinci oldu.

Çanakkale Belediyesi, çevre ve doğamızı korumak adına elektrikli ve elektronik eşyaları da ayrı toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda TÜBİSAD’ın Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya (AEEE) toplama yarışmasına da katılan Çanakkale Belediyesi, ikinci olarak elektrikli scooter da kazanmış oldu. Diğer yandan yarışma kapsamında toplanan her ton AEEE için sokak hayvanlarına yönelik mama bağışı ve karbon azaltımı amacıyla ağaçlandırma çalışması yapılacağı da duyuruldu.

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaları Ayrı Toplamaya Devam

Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) ayrı toplanmasına ilişkin Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, bu tür eşyaların geri dönüşümüne destek sağlamak için 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezimizden randevu alabilir, bu doğrultuda atık elektronik eşyalarınızı evinizden aldırabilirsiniz. Alınan randevular doğrultusunda atık elektronik eşyalar her Perşembe günü evlerden toplanmaya devam etmektedir.

Ayrıca, yine bu tür eşyalar; Mahalle Muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yaşam Evlerine de bırakılabileceği gibi kentliler, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını Çarşı bölgesinde bulunan atık elektronik eşya konteynerine de bırakabilirler.

www.canakkale.bel.tr

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir