Çanakkale Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi Protokolü İmzalandı

27 Temmuz 2012

Yapım ihalesi 08.05.2012 tarihinde basına açık olarak gerçekleştirilen ve 19.942.000 TL + KDV bedel ile Özben İnş. Tic. Ltd. Şti. tarafından yapımı gerçekleştirilecek Çanakkale Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi Projesi’nin protokolü Belediye Meclis Salonu’nda, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İller Bankası Bölge Müdürü Mustafa Bayram, Özben İnş. Tic. Ltd. Şti. Sahibi Hüseyin Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla ve Adnan Albayrak’ın katıldığı törenle imzalandı.

600 günde tamamlanması planlana Atık Su Arıtma Tesisi, Işıklar Köyü, Kırkkuyu Mevkiinde 40.000 m2’lik alan üzerinde inşa edilecek. 21.750 m3 / gün kapasiteli Aktif Çamur Sistemi ile çalışan ileri tesis şeklinde projelendirilen tesise ek olarak 2 Ana Terfi Merkezi, Toplayıcı ve Terfi Hattı olmak üzere 15.442 m’lik şebeke yapılacak.

İmza töreninde Atık Su Arıtma Tesisi Projesi’nin Nisan 2014’te tamamlanacağını ancak müteahhit firmanın bu çalışmayı daha kısa sürede tamamlayacağına inandığını ifade eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Proje için İller Bankası büyük çaba sarfetti. Teknik destek aldık, almaya da devam edeceğiz. İller Bankası’na özellikle de Bursa Şube Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Tören Atık Su Arıtma Tesisi Projesi Protokolünün imzalanmasının ardından sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir