Çanakkale Belediyesi Duş ve Çamaşır Merkezi Hizmete Açıldı

Çanakkale Belediyesi Duş ve Çamaşır Merkezi Hizmete Açıldı
07 Mayıs 2014

Çanakkale Belediyesi’nin sosyal kapsamlı hizmetlerinden biri olan Duş ve Çamaşır Merkezi, Barbaros Mahallesi Troya Caddesi Arma Sokak No 4/2’de hizmete açıldı.

Başta öğrenciler olmak üzere, gündelik yaşamlarında duş ve çamaşır yıkama olanağı bulamayan kentlilerimize yönelik olarak hazırlanan sosyal proje kapsamında düzenlenen Duş ve Çamaşır Merkezi’nin açılışına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Belediye Meclisi Sosyal İşler Komisyonu Üyeleri, Mahalle Muhtarları ile kurum temsilcileri katıldı.

MERKEZ TAMAMEN ÜCRETSİZ
İki kat ve bir bodrum katından oluşan binayı gezen Başkan Gökhan ve beraberindeki heyet, Merkezde verilecek hizmetler hakkında da bilgi aldı. Başkan Gökhan, burada yaptığı açıklamada, tamamen ücretsiz olan merkezin, dar gelirli ya da çeşitli nedenlerle duş ve çamaşır yıkama imkanı bulamayan öğrenci ve kentliler tarafından kullanılabileceğini söyledi. Gökhan, merkezde kontrolün sağlanabilmesi açısından kart sistemi uygulanacağını, gerekli koşulları sağlayan kentlilerin kart sistemi ile birlikte merkezden haftada bir kez olmak üzere ayda dört kez yararlanabileceğini de sözlerine ekledi.

SOSYAL KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ SAĞLANDI
Duş ve Çamaşır Merkezi kullanımı için İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Kredi ve Yurtlar Kurumu, Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Mahalle Muhtarlıklarının yönlendireceği ve evlerinde ya da kaldıkları mekanlarda yapılan tespitler neticesinde kişilerin kart başvurusunun onaylanacağını kaydeden Başkan Gökhan, “Sosyal kurumlarımızla işbirliği içerisinde bu alanı kullanacağız. Çanakkale, öğrenci ağırlıklı bir kent olduğu için onların ihtiyacı olacağını düşünüyoruz. Yurtlarda kalan öğrencilerimizin yanı sıra, evde kalan ancak yapılan tespitlerde evlerinde çamaşır yıkama imkanı olmayan öğrencilerimiz de burayı kullanabilecek. Yine sosyal kurumların yönlendirmesiyle, imkanı olmayan kentlilerimiz de bu alandan ücretsiz olarak faydalanabilecek” diye konuştu.

MERKEZDE NELER VAR?
Çanakkale Belediyesi Duş ve Çamaşır Merkezi’nde kişisel bakım ve hijyen açısından herşey düşünüldü. Kentlilerimizin ihtiyaçlarına yönelik, üç adet çamaşır makinesi, üç adet çamaşır kurutma makinesi, ütü ve ütü masalarının yanı sıra, farklı katlarda erkekler ve kadınlar için dörder adet duş kabinleri bulunuyor. Televizyon ve kütüphanenin bulunduğu bekleme odasının da yer aldığı Merkezde, havlu, sabun, şampuan, tarak, traş ve diş seti gibi kişisel bakım ve duş malzemeleri de ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Duş ve Çamaşır Merkezi’nden Pazartesi hariç haftada bir kez olmak üzere ayda toplam dört kez yararlanılabilecek.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir