Çanakkale Belediyesi “Evde Hizmet ve Bakım Projesi” Başladı

26 Nisan 2013

Sosyal belediyecilik anlayışıyla farklı çalışmalara imza atan Çanakkale Belediyesi, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü ve engelli bireylerin yaşamlarına kolaylık sağlamak, ihtiyaçlarını karşılanmasında yardımcı olmak ve destek sunmak amacıyla ‘Evde Hizmet ve Bakım Projesi’ni hayata geçirdi.

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Hüseyin Örücü’nün anısına…
Çanakkale Belediyesi öncülüğünde Çanakkale Berberler ve Kuaförler Odası ile Mehmet Pehlivan Çıraklık Eğitim Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen proje, 22 Nisan 2013 tarihinde uygulanmaya başladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü projenin amacını şu sözlerle anlattı:

“Sosyal belediyecilik ilkesiyle hayata geçirilen bu projede bahse konu hizmetler 1 doktor, 2 genel hizmet görevlisi, 5 bayan kuaförü – 5 erkek berberinden oluşan ekiple yerinde verilecektir. 65 yaş üstü hemşehrilerimiz ile engelli bireylerimiz artık Çağrı Merkezimizi arayarak bu hizmetlerimizden kolaylıkla yararlanabileceklerdir. Projede sayılan işler dışında talep edildiğinde farklı konularda da kentlilerimizin taleplerini yerine getirmeye yönelik destek de verilecektir. Biz bu projenin kuaförlük ve berberlik kısmıyla ilgili çalışmalara başladığımızda maalesef şu anda aramızda olmayan Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Hüseyin Örücü projeye büyük destek vermişti. Biz bu projeyi onun anısına gerçekleştirmek istedik.”

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada ‘Evde Hizmet ve Bakım Projesi’ ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

İhtiyaç sahibi 65 yaş üzeri kentlilerimiz ve hayatını başkasının yardımı olmadan devam ettiremeyecek engelli hemşehrilerimizin yararlanabileceği proje kapsamında kentlilerimizin ev temizlikleri, kişisel bakımları (saç-sakal tıraşı, manikür ve pedikür), sağlık alanında tıbbi müdahale dışında kalan rutin ölçümleri (tansiyon, şeker vb.) gerçekleştirilmektedir.
Bu kapsamda geçtiğimiz gün ev temizlikleri gerçekleştirilen kentlilerimize Mehmet Pehlivan Çıraklık Eğitim Merkezi 3. sınıf öğrencileri (kalfa adayı) Ümit Can Çeker ve Müzeyyen Uzun ile birlikte Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Öğretmeni Fatma Aktaş eşliğinde ev ziyareti gerçekleştirilerek bakımları yapılmıştır.
Yapılan ziyarette Çanakkale Belediyesi Sosyal İşlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Çanakkale Belediyesi Kurum Doktoru İ. Akın Tütüncüler, Çanakkale Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Duygu Albayrak, Çanakkale Belediyesi Sosyoloğu Canan Ergun ve Kent Gönüllüsü Serpil Gezer de katılarak çiftin genel ihtiyaçları ile ilgili taleplerini de almışlardır.
Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren çift Çanakkale Belediyesi’nin böyle anlamlı bir proje ile kentliye destek olma çabasını takdirle karşıladıklarını belirterek teşekkürlerini iletmiştir.
Mahalle muhtarlıkları ile işbirliği içerisinde yürütülecek olan proje için talep sahipleri 444 17 17 numaralı Çanakkale Belediyesi Çağrı Merkezimizi arayarak ya da muhtarlıkları aracılığı ile belediyemizden randevu alabilirler.

TEMİZLİK GÜNLERİ: Her Pazartesi – Cuma (13.00-17.00 saatleri arası)
KUAFÖR VE BERBER HİZMETİ: Çarşamba (15 günde bir)
SAĞLIK: Her Perşembe (13.00-17.00 saatleri arası)

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir