Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde Mutlu Gün

Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde Mutlu Gün
07 Mayıs 2014

Bir süre önce eğitim faaliyetlerinin başladığı Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin yapımı ve tefrişinde emeği geçenler için plaket töreni düzenlendi.

Spastik Özürlü Çocuklar Eğitim Vakfı ve hayırseverler tarafından düzenlenen plaket töreni ve resepsiyona Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, Baro Başkanı Bülent Şarlan, Çanakkale Spastik Özürlü Çocuklar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, hayırseverler, Merkez yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

“HERKESİN YÜZÜ GÜLÜYOR”
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Vakıf Başkanı Muzaffer Bayraktar, merkezin eğitim hayatına başlamasında emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı. Bayraktar, öğrenci ve ailelerin yanı sıra Özel Eğitim Uygulama Merkezi yönetiminin de yüzünün güldüğünü belirterek, “Çanakkale’de kanayan bir yaraydı burası. Ve bunu hayata kavuşturduk. Bunun için emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

HEM ÖĞRENCİLER HEM AİLELERİ EĞİTİM ALIYOR
Merkez Müdürü Mehmet Zengin ise, 2014-2015 eğitim öğretim yılında 9 Aralık’ta eğitime başlayan merkezde ilk dönemi iki sınıfla tamamladıklarını ve ikinci dönemde üç sınıf daha ilave edildiğini belirterek, kent merkezinde orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli ve otizmli olan 84 öğrenci bulunduğunu, yakın ilçelerle birlikte bu sayının 135’e çıktığını kaydetti. Zengin, buradaki öğrencileri toplumsal hayata kazandırmak, yanlarında kimse olmadığında kendi kendilerine yetebilmelerini sağlamak ve basit akademik eğitimlerin verilmesini amaçladıklarını da sözlerine ekledi. Öğrencilerin yanı sıra ailelerin de haftanın iki günü ingilizce, iki gün el sanatları eğitimi ile bir gün de psikolojik destek çalışmasına katıldıklarını belirten Zengin, böylece ailelerin de kendilerine zaman ayırabildiklerini kaydetti.

“DESTEĞİMİZ DEVAM ETMELİ…”
Törende konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, 12 yıllık belediye başkanlığı görevi boyunca gerçekleştirdiği en önemli eserin Özel Eğitim Uygulama Merkezi olduğuna dikkat çekerek, “Gerçekten desteği olan insanlara bu imkanın yaratılmasından dolayı mutluluk duyuyorum” diye konuştu. Merkezin hayata geçiş sürecini katılımcılarla paylaşan Başkan Gökhan, inşaatı Çanakkale Belediyesi tarafından tamamlanan Merkezin, tefrişinin de hayırsever kentliler tarafından tamamlanarak eğitim çalışmalarının başladığını kaydetti. Başkan Gökhan, “Ancak buradan elimizi çekmememiz lazım. Çünkü burası çok önemli bir merkez. Toplumun desteklenmesi gereken çocukları ve ailelerinin ihtiyaçları burada gideriliyor. Onların eğitimleri üzerine hizmet veriliyor. Her insan eğitilebilir, her insan ayakları üzerinde durabilir; yeter ki imkan verilsin. Onun için bir kereye mahsus değil, devamlı olarak desteğimizi üzerlerinde tutmalıyız” şeklinde konuştu.

Törene katılan heyetin, merkezi ve sınıfları gezmesinin ardından, Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin yapımı ve tefrişinde emeği geçen kurum ve kuruluşlar ile hayırseverlere plaketlerinin takdim edilmesi ile tören son buldu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir