Çanakkale Belediyesi Tarımsal Kalkınma Zirvesinde

Çanakkale Belediyesi Tarımsal Kalkınma Zirvesinde
30 Eylül 2021

30 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen “CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi”nde Çanakkale Belediyesi de hayata geçirdiği yerel kalkınma projeleri ile yer alıyor. 

“Tarımsal Kalkınmada Yeni Politikalar, Üretici Odaklı Çözümler” sloganı ile gerçekleştirilecek zirveye Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Başkan Yardımcıları Mehmet İrfan Mutluay ve Rebiye Ünüvar ile Kırsal Kalkınma Birimi personellerinin yanı sıra S.S. Çanakkale Üretim ve Pazarlama Kooperatifi (ÇAKOP), Troida Kadın Kooperatifi Başkan ve yönetim kurulu üyeleri katılıyor.

3 gün sürecek tarım zirvesinde Çanakkale Belediyesi, yerel kalkınma adına hayata geçirdiği tohum sandığı, üretici pazarı, aromatik bitki parkı, Halkın Bakkalı projelerinin yanında ÇAKOP ve Troida Kadın Kooperatifi ile yerel kalkınma faaliyetlerini tanıtacak.  

Cumhuriyet Halk Partisi'li 160 belediyenin yanı sıra, 300'ün üzerinde tarım kooperatifinin katılımıyla gerçekleştirilecek zirvede belediyeler ve kooperatifler tarımsal ürünleri fuar alanında sergileyebilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması ile başlayacak olan zirvede ülke tarımı ve kırsal yaşamın kalkınmasına yönelik üretilecek politikaların belirleneceği zirvede Belediyelerin tarımsal üretime verdiği katkılar ve hayata geçirilmesi planlan projeler de ele alınacak. 

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir