Çanakkale Belediyesi’ndeki Operasyonda 23 Kişi Tutuklandı

19 Mayıs 2012

Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ndeki yolsuzluk iddialarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 26 kişiden 3’ü serbest kalırken, hamile olduğu için gözaltına alınmayan, daha sonra adliyeye getirilen bayanın da aralarında bulunduğu 23 kişi ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Su sayaçları ihalesinde yolsuzluk yapıldığı yolunda savcılığa gelen bir ihbar mektubunun ardından Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nde geçen ay arama yapan ve bazı belgelere el koyan polis, 15 Mayıs Salı günü ikinci dalga ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü çalışanlardan 26 kişi ile 62 aboneyi gözaltına almıştı. Su abonesi olan 62 kişi savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, 26 şüpheli, sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Haberin duyulmasının ardından, gözaltındaki şüphelilerin yakınları ve belediye çalışanları adliye önüne akın etti. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, adliyeye gelerek bekleyenlerle görüştü. Yaklaşık 12 saat süren bekleyişin ardından, serbest bırakılan 3 kişinin adliyeden çıkışı korkunun yerini coşkuya bıraktı. Serbest bırakılan Timur Öztürk, Basri Kahraman ve Murat Türkyılmaz, sevinçlerini, kendilerini bekleyen yakınlarına sarılarak gösterdiler. Savcı, diğer 23 şüpheliyi ise “İştirak halinde rüşvet almak/vermek, kamu kurumunun bilişim sistemi aracı kılınarak dolandırıcılık, belgede sahtecilik” suçlamasıyla mahkemeye sevk etti. Şüpheliler arasında bulunan ancak hamile olduğu için gözaltı sürecinde alınmayan bir bayan ise, daha sonradan adliyeye getirilerek hakim karşısına çıktı. Mahkeme, 23 şüpheliyi tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Tutuklama haberi adliye önünde bekleyen yakınlarına ulaşınca sinirler gerildi. Şüpheli yakınlarından bazıları, sinir krizi geçirerek bayılırken, adliye önüne çağırılan 112 Acil Servis ekipleri, fenalaşanlara anında müdahale etti. Tutuklanan şüphelilerin cezaevine sevki sırasında ise bekleyen yakınları gözyaşlarını tutamadı. Yakınlarıyla konuşmak isteyen ise, nakil aracının etrafını sarardı. Tutuklanan 23 kişi, geniş güvenlik önlemleri altında cezaevine götürüldü.

İHA

Yorumlar...
  • murat
    20/05/2012 18:59

    Elbette bu olay tasvip eilecek bişey değil.Yolsuzluğu yapanlar cezalarını çekecek.Ancak bu yaşananlar Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan'ı kirletmez.Aksine temize çıkarır.Fakirin emeklinin çalışanın hakkını yiyen 23 kişidende Belediye temizlenmiş olur.

  • feridun
    20/05/2012 18:48

    Götür onca malı bulmusunuz saf canakkaleliyi buldunuz ogrenciyi saf kiracilari yidiniz yidiniz simdi agliyorsunuz size az bile...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir