Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Belediyesi’nden Baca Temizliği Uyarısı

Çanakkale Belediyesi’nden Baca Temizliği Uyarısı

Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü kış mevsimi ile birlikte baca yangınlarının ortaya çıkmaması için vatandaşları bacalarını temizletmeleri konusunda uyardı.

Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri, havaların soğumasıyla birlikte baca yangınlarında artış yaşandığını belirterek, ?Baca yangınları sadece bacanın içindeki kurumların yanmasıyla basit bir şekilde atlatılabileceği gibi, çatı yangınları ve zehirlenme olayları gibi kötü durumlara da dönüşebilir. Bunu engellemek için bacaların periyodik olarak senede en az bir defa temizlenmesi gerekiyor. Özellikle son günlerde çıkan yangınların büyük çoğunluğunun bacalardan kaynaklanması bu bölgelerin temizlenmediğini bizlere gösteriyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, kendi can ve mal güvenlikleri açısından bacalarını temizletmeleri. Aksi halde umulmadık olaylarla karşılaşılabilir” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir