Çanakkale Belediyesi’nden Engelli Vatandaşlara Özel Ulaşım İmkanı

06 Aralık 2011

Çanakkale Belediyesi, kent içi ulaşımdan yararlanmakta güçlük çeken bedensel engelli veya akciğer hastalıkları nedeniyle FEV1 değeri %50’nin altında, parsiyel oksijen basıncı %55 in altında ya da pulseoksimetre değeri 88’in altında olduğunu belgeleyen vatandaşlara en fazla 2 refakatçisi ile beraber özel ulaşım imkanı sunuyor.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kentin engelliler açısından kullanımını yaptığı kentsel düzenleme çalışmalarıyla her geçen gün daha da kolaylaştıran Çanakkale Belediyesi, son olarak gerçekleştirdiği engelli özel ulaşım hizmetiyle “sokağa çıkamayan engelli kalmayacak” söylemini bir kez daha doğruluyor.

Engelleri nedeniyle sokağa çıkmakta ve kent içi ulaşımdan yararlanmakta güçlük çeken bedensel engelli veya aşağıda belirtilen engel grubundaki hemşehrilerimiz artık sağlık hizmetlerine, sosyal ve kültürel etkinliklere Çanakkale Belediyesi tarafından verilecek özel ulaşım desteği ile ulaşacaklar.

Merkez ilçede yaşayan bedensel engelli hemşehrilerimizden tekerlekli sandalye veya akülü araç, puset, walker veya çift protez kullanmak zorunda olan, engelleri nedeniyle kent içi ulaşım sağlayan araçları rahatlıkla kullanamayacak durumda bulunan engelli kentlilerimiz ile akciğer hastalıkları nedeni ile FEV1 değeri %50’nin altında, parsiyel oksijen basıncı %55 in altında ya da pulseoksimetre değeri 88 in altında olduğunu belgeleyen vatandaşlarımız en fazla 2 refakatçisi ile birlikte programdan yararlanabilecekler.

Engelli aracı, bayan sürücüsü Nezahat Kuşçu kontrolünde SALI ve PERŞEMBE günleri SAĞLIK hizmetlerine ulaşım amaçlı, ÇARŞAMBA – CUMA ve CUMARTESİ günleri SOSYAL amaçlı hizmet verecek olup, hizmet talebinin en az 1 gün önceden Çanakkale Belediyesi Sağlık İşleri Birimi 217 10 79 ? 1148 nolu telefona bildirilerek randevu alınması gerekiyor.

[Kaynak: canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir