Çanakkale Belediyesi’nin Acı Kaybı

30 Haziran 2012

Çanakkale Belediyesi’nden emekli eski Zabıta Müdürü İzzet Zengin 55 yaşında vefat etti.

Merhum İzzet Zengin için eski mesai arkadaşları Belediye binası önünde tören düzenledi. Törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eski Belediye Başkanı İsmail Özay, Belediye başkan yardımcıları, çalışanları ve yakınları katıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, sevilen bir Çanakkaleliyi kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını söyledi.

Başkan Gökhan, “25 yılı aşkın bir süre Çanakkale Belediye Zabıta müdürlüğünde hizmet etmiş en son zabıta müdürü olarak da emekliliği yaşamaya başlamıştır. Sevdiğimiz müdür Zengin’i kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. İyi bir zabıta müdürüydü. Emekliliğinden sonra da iyi bir yaşam sürdü ama maalesef erken bir zamanda aramızdan ayrıldı. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Kendisinden memnun ayrıldık. Biz ona haklarımızı helal ediyoruz. Çalışma ortamında birlikte olduk. Sevilen sayılan bir hemşerimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyim” dedi.

Başkan Gökhan’ın ardından eski Belediye Başkanı İsmail Özay’da mesai arkadaşı için duygularını aktardı. Özay, “İzzet Zengin zabıta müdürü değildi. Zengin esnaftı, Zengin pazarcıydı. Zengin Çanakkale halkıydı. Ben kendisiyle 10 yılı aşkın bir süre çalıştım. Başkanlık makamıyla ilişkide bulunduğu insanlarla daima köprü olmuştur. Kendisi verilen yetkiyi değil, sevgiyi kullanmıştır. Keşke hepimiz onun gibi görev aşkıyla görevlerimizi yerine getirebilseydik” şeklinde konuştu.

İzzet Zengin’in cenazesi Çanakkale Belediye Başkanlığı binasının önünde düzenlenen törenin ardından ikindi namazına mütakip Orta Camiinden kaldırılarak şehir kabristanlığına defnedildi.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...
  • mustafa özer
    30/06/2012 18:36

    İzzet Beye allahtan rahmet acılı ailesine sabırlar diliyorum.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir