Çanakkale Belediyespor Dragan Nesic ile Sözleşme İmzaladı

Çanakkale Belediyespor Dragan Nesic ile Sözleşme İmzaladı
14 Kasım 2013

7 sezondur takımın antrenörlüğünü yapan Vedat Mekik ile ilk 5 maçta alınan 5 yenilgi üzerine önceki gün karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayıran Çanakkale Belediyespor, daha önce Galatasaray Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarını çalıştıran antrenör Dragan Nesic ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen imza töreninde konuşma yapan kulüp başkanı İsmet Güneşhan, sezona başladıktan sonra istedikleri sonuçları alamadıklarını, bunun üzerine 7 yıl birlikte çalıştıkları antrenör Vedat Mekik ile yollarını ayırdıklarını anımsatarak “Hızlı bir şekilde hedeflerimize varabileceğimiz, dünya çapında, kaliteli antrenör bulacağımızı söyledik. Türkiye voleybolunu bilen, Avrupa’da söz sahibi olmuş, şampiyonluklar kazanan Dragan Nesic hocamızla anlaştık. Uzun yıllar bu ligde mücadele etmek ve kalıcı olmak istiyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Güneşhan’a, kendisinin tercih edildiği için teşekkürlerini ileten Antrenör Dragan Nesic ise konuşmasında, “Birçok kaliteli antrenörün burada çalışmak için sırada olduğunu biliyorum. Ama aralarından beni seçtiği için teşekkür ederim. Bugün ne Bulgar ne de Sırp’ım. Kendim Sırp, eşim Bulgar vatandaşı. Bugün artık Çanakkaleliyim, buralıyım, takımın bir ferdiyim. Artık benim milliyetim Çanakkale Belediyespor Kulübü” dedi.

Nesic, oyunculardan Funda ve Ecem ile daha önce Galatasaray’da birlikte çalıştıklarını, Sırp oyuncular Nesovic ve Vesovic de vatandaşı olduğu için yakından tanıdığını söyleyen Nesic, dün Beşiktaş karşısında izlediği Çanakkale Belediyespor’u nasıl bulduğu yönündeki soruyu şöyle yanıtladı: “Şimdi bir şey söylemem yanlış olur. Ama maçı izlerken çok eğlendim. Ne zaman takımla çalışmaya başlarsam, takımın bir ferdi olursam o zaman daha rahat konuşacağım. Geçmişle ilgili konuşmak istemiyorum. Tribündeyken ‘bu hata yaptı, bu kötü yönetti’ şeklinde rahat konuşabilirim. Tribündeki herkes hatayı görür. Mühim olan sahada bunu görmek ve gerekeni yapmaktır. Birkaç hafta sonra daha rahat her şeyi söyleyebilirim.” Takıma takviye konusunda da açıklama yapan Nesic şu ifadeleri kullandı: “Şu anda mevcut oyuncularla çalışacağım. Duruma bakacağım. Başkanımızla görüşeceğiz, bütçemiz de el verirse takviye isteyebilirim. Ancak şu an için bu oyuncularla bir arada olacağız. Şu an ‘yerli ya da yabancı oyuncu alacağız, almayacağız’ şeklinde hiçbir şey söyleyemem. Ama bir hafta sonra takviye de olabilir, olmayabilir de. Bunu zaman gösterecek.”

Konuşmaların ardından mukavele imzalandı.

Daha önce Galatasaray Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarını da çalıştıran Sırp antrenör 43 yaşındaki antrenör Dragan Nesic, 2008-09 sezonunda İtalya’nın Monte Schiavo Banca Marche Jesi takımıyla CEV Challenge Kupası’nda şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

[Kaynak: voleybolextra.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir