Çanakkale Belediyespor, Vesna Citakovic’i Kadrosuna Kattı

30 Kasım 2013

Acıbadem Kadınlar Voleybol Ligi ekiplerinden Çanakkale Belediyespor, daha önce Eczacıbaşı Vitra ile Galatasaray formalarını da giyen Sırbistan vatandaşı Vesna Citakovic Djurisic’i kadrosuna kattı.

Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan, imza töreninde yaptığı konuşmada, sezon başında hedefledikleri noktaya gelebilmek ve takımın daha başarılı olmasını sağlamak için Djurisic’i kadroya dahil ettiklerini söyledi.

Djurisic’in, kadın voleybolunda Sırbistan’ın en iyi oyuncularından biri olduğunu vurgulayan Güneşhan, şöyle konuştu:
“Yeni oyuncumuz son derece deneyimli, Sırbistan Milli Takımının kaptanlığını yapmış. Dünya üçüncülüğü, Avrupa ikinciliği ve Avrupa şampiyonluğu gibi başarılara imza atmış bir sporcu. Türkiye’ye yabancı değil. Daha önce 3 sezon Eczacıbaşı, bir sezon da Galatasaray’da oynadı. Türkiye şampiyonlukları var. Vesna’nın takımıza katılmasıyla gücümüz daha da arttı. Kendisi orta oyuncusu. Bu alanda gördüğümüz sıkıntıyı da büyük ölçüde atlatmış olacağız.”

Güneşhan, lisansı yetişmediği için yarın Anafartalar Spor Salonu’nda oynanacak Eczacıbaşı Vitra maçında forma giyemeyeceğini ancak gelecek hafta Ereğli Belediyespor mücadelesinde takımdaki yerini alabileceğini sözlerine ekledi. Daha sonra Djurisic ile sözleşme imzalandı.

Çanakkale Belediyespor iki hafta önce 7 sezondur takımın antrenörlüğünü yapan Vedat Mekik ile ilk 5 maçta alınan 5 yenilgi üzerine karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayırmış, daha önce Galatasaray Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarını çalıştıran antrenör Dragan Nesic ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzalamıştı.

[Kaynak: voleybolextra.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir