Çanakkale Boğazgücü Adım Adım 1. Lig’e

27 Mayıs 2013

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu, Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.ligi play-off yükselme mücadelelerinde Çanakkale ekibi Boğazgücü oynadığı ilk iki maçtan da galibiyetle ayrıldı.

25 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00’te B grubunun namağlup lideri İskenderun Engelliler ile karşılaşan Boğazgücü son derece çekişmeli giden maçta 3. Periyotta 15 sayı geriye düşmelerine rağmen son periyotta etkili bir oyunla eşitliği sağladı ve normal süre berabere bitti. Uzatmalarda iki takımdan da önemli skorer oyuncular 5’er faulle oyun dışında kalsa da Bogazgücü maçı 79-70 kazanmasını bildi.

25 Mayıs Pazar günü ise saat 09:00’da oynanan maçta ligin en iddialı takımlarından olan Urfa ekibi Ceylanpınar BESK’i de 62-57 mağlup etmeyi bilen Çanakkale temsilcisi maçın başından sonuna denk müsabakada üstünlüğünü korudu.

Boğazgücü İstanbul Bağcılar, Batman Engelliler ve Giresun Engelliler ile yapacağı karşılaşmalardan 1 tanesinden galip ayrıldığı takdirde Final grubunu garantilemiş olacak. 6’lı olan iki grupta 3 takım yükselen takımlarla oynadıkları maçların puanlarını taşıyarak final grubunda mücadele edecekler ve ilk sırayı alan 3 takım Garanti T.S Basketbol 1. Ligine yükselecek.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir