Çanakkale Boğazgücü Galibiyet Serisine Devam Ediyor

Çanakkale Boğazgücü Galibiyet Serisine Devam Ediyor
16 Aralık 2014

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligindeki 5.Hafta maçına çıkan Çanakkale Boğazgücü, sezona iddialı giren Aydın Engelliler S.K’’nü evinde 77-56 mağlup etti.

Maçın başından sonuna kadar üstün götüren Boğazgücü, ilk periyotu 29-10 önde bitirdi. İkinci periyodda da skor üstünlüğünü elinde tutan Boğazgücü devreye 42-20 önde girdi. 3. periyotta farkı bir ara 31 sayıya kadar çıkartan Boğazgücü, son periyoda 63-34 önde girdi. Son periyodda farkı azaltan Aydın ekibinin çabaları, mağlubiyeti önlemeye yetmedi: 77-56

Boğazgücü’nün hafta içi idmanında parmağı çatlayan ve bu nedenle maç saatinde oynayacağı belli olan Davut Çalışkan iğne ile maça çıkıp büyük bir özveri göstererek takım arkadaşlarını yalnız bırakmadı ve tam 33 sayı üretti. Maçta Boğazgücü ekibinde Gökhan Coşkun 25, Bekir Çetin 8, Mehmet Barış 11 sayı üretti.

Boğazgücü’nde genç oyunculardan Dilara Barın Girgin maçta 40 dakika sahada kaldı. Kusursuza yakın bir performans sergilerken 3 ve 4. Periyotlarda oyuna dahil olan Murat Özdal ve Uğurcan Coşkun ise verilen süreyi en iyi şekilde değerlendirip takımlarına katkı yaptılar.

Çanakkale ekibi bir sonraki maçını 21 Aralık’ta deplasmanda Kocaeli Yıldız Engelliler S.K. ile oynayacak.

[canakkalebasketbol.com]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir