Çanakkale Boğazgücü Play-Off’ta!

17 Nisan 2013

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonunun düzenlemiş olduğu Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Çanakkale Boğazgücü 14 Nisan Pazar günü İzmir’de oynanan İzmir Bucalı Engelliler maçından 38 sayı farkla 88-50 galip ayrılarak play-off’lara A grubundan Birinci olarak çıkmayı garantiledi.

Grup Birincisi
Maç baştan sona Boğazgücü üstünlüğü ile geçti. İlk periyotta hızlı hücumlarla sayı bulan Boğazgücü rakibine fazla sayı imkânı vermeden 1.Periyotu 9-20 önde kapattı. 2 ve 3 periyotta rakibine direnen ve toparlanan İzmir Bucalı Engelli takımı 20 dakikalık zaman diliminde eşit bir performans ortaya sundu ve potasında 40 sayı görürken, rakip potaya da 36 sayı bıraktı. 4. Periyota 60-45 önde giren Çanakkale Boğazgücü savunmayı sıklaştırdı ve bu periyotta oyundan düşen rakibine farkı açtı 50-88. Bu skorla Çanakkale Boğazgücü puanını 24 e çıkarttı ve play-off’lara gruptan Birinci çıkmayı garantiledi. İzmir Bucalı Engelliler takımı ise 12 haftada topladığı 16 puanla 6.sırada yer aldı. Maçta Çanakkale Boğazgücü ekibinin sayılarını; Davut (26), Metin (24), Gökhan (23), M. Barış (5), Bekir (3), Uğurcan (3), Onur (2), Servet (2) kaydetti.

Boğazgücü’nden Genç Milli Takıma İki Oyuncu
Ayrıca bu yıl Eylül ayında Adana’da yapılacak 2013 Dünya Şampiyonasında forma giyecek Tekerlekli Sandalye Genç Milli Takımının 16-24 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul’da yapacağı kamp ve ardından Dubai’deki özel turnuva için Boğazgücü Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nden iki oyuncu davet edildi.

Milli Takıma davet edilen sporculardan Gökhan Coşkun’un Çanakkale Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi ve 5 yıldır Boğazgücü Engelliler Takımında oynadığı belirtildi..

Ticaret Borsasından Destek…
Diğer Milli Takım oyuncusu Davut Çalışkan ise Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulunca Ticaret Borsasında istihdam edilmek üzere transfer edilmiş, 2012 yılından bu yana takımda oynamakta ve Ticaret borsasında çalışıyor.

[canakkalebasketbol.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir