Çanakkale Boğazı Girişinde İki Gemi Çarpıştı

Çanakkale Boğazı Girişinde İki Gemi Çarpıştı
28 Mart 2010

Çanakkale Boğazı girişinde, uluslararası sularda yabancı bayraklı iki gemi çarpıştı. Kazada iki gemide de hafif çapta hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Romanya’dan Lübnan’a mısır götüren Sn Vincent bayraklı “Sandrella” isimli yük gemisi, Çanakkale Boğazı girişinde uluslararası sularda Romanya’dan İspanya’ya giden Liberya bayraklı “Fiesta” isimli yük gemisi ile çarpıştı. Kazada gemilerdin birinin ön, diğerinin de arka kısmında hasar meydana gelirken, ölen ya da yaralanan olmadı. Gemi kaptanlarının telsiz kanalı ile durumu Deniz Trafik İstasyonu’na bildirmesinin ardından bölgeye Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait bot ile römorkörler gönderildi. Gemilerin çarpışmanın ardından birbirlerinden ayrıldığı ve kendi imkanları ile Bozcaada’nın kuzeyindeki bölgeye giderek demirleyeceği öğrenildi.

Denizcilik Müsteşarlığı Çanakkale Bölge Müdürü Ender Kurt, gemi kazasının ardından bölgeye ekiplerin intikal ettiğini belirterek, “Her iki gemide de hafif çapta hasar meydana gelmiş durumda. Geminin birinin ön, diğerinin de arka kesiminde hasar bulunuyor. Denizde bir kirlilik söz konusu değil. Ölen ya da yaralanan da yok. Gemiler Bozcaada açıklarında demirleyerek gerekli işlemler yapılacak” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir