Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Boğazı’nda Balık Bereketi

Çanakkale Boğazı’nda Balık Bereketi

Av yasağının sona ermesiyle denize açılan balıkçılar Çanakkale Boğazı’nda 5 ton sardalya balığı yakaladı.
Gece “Parion” isimi tekneyle denize açılan balıkçılar, sabah saatlerinde kasalar dolusu sardalya balığı ile Çanakkale iskelesine dördü.

Çanakkale Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Hasan Uysal, av sezonunun fırtınalı havayla başladığını belirterek, “Havanın rüzgarlı olması sebebiyle ilk gün biraz balık az oldu. Ancak bugünden itibaren fırtınanın etkisini kaybedeceğini öğrendik. Önümüzdeki günlerde özellikle palamut çok olacak. Durum onu gösteriyor. Bugünde Parion isimli teknemizle Çanakkale Boğazı’nda 5 ton sardalya balığı yakaladık. Ancak ne var ki bu balıkları sahile çıkarmakta güçlük çekiyoruz. Çanakkale’de bir iskelenin olmaması sebebiyle balığı sahile nakletmekte güçlük çekiyoruz. Gümrük iskelesine güçlükle yanaştırdığımız teknemizden bu balıkları kıyıya çıkarırken zorlanıyoruz. Yetkililerin bu konuyla ilgili gerekli çalışmayı yapmalarını istiyoruz” dedi.

5 ton sardalya balığı il merkezi ile civar illerde satılmak üzere araçlarla götürüldü.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir