Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Boğazı’nda Tehlikeli Anlar

Çanakkale Boğazı’nda Tehlikeli Anlar

Yunanistan’dan İstanbul’a bakım için götürülen Belize bayraklı yedekli yük gemisinin akıntının da etkisiyle ters yöne dönmesi ve halatlarının bir kısmının Çanakkale Boğazı’nın en kritik noktasında kopması sebebiyle heyecanlı anlar yaşandı.

Edinilen bilgiye göre Yunan bandıralı “Michalis S” isimli römorkör tarafından çekilerek Yunanistan’dan İstanbul Tuzla’ya bakım için götürülen Belize bayraklı “Argonout” isimli yük gemisi, Çanakkale Boğazı’nın en kritik noktası olan Nara önlerinde akıntının da etkisiyle ters yöne döndü. Gemi kaptanının telsiz kanalı ile Deniz Trafik İstasyonu’na haber vermesi üzerine bölgeden geçen diğer gemiler dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Refakat eden “Kurtarma 1” isimli römorkörün de yardımıyla kısa sürede döndürülen gemi seyrine devam etti. Bu sırada gemiyi çeken halatlardan birinin koparak denize düşmesi sebebiyle boğazdan geçen gemi kaptanları dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir