Çanakkale Boğazı’nı Yüzerek Geçme Yarışması Düzenlendi

30 Ağustos 2013

Çanakkale Rotary Kulübünce düzenlenen yarışma, Trakya’daki Eceabat kumsalı ile Asya bölümünde yer alan Çimenlik Kalesi arasında 3,5 millik parkurda gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan çok sayıda yerli ve yabancı yüzücü arasında, Fenerbahçe Kulübü’nün eski yöneticisi işadamı Sadettin Saran ve ABD’li oyuncu Bo Derek de vardı.

373 yerli, 167 yabancı amatör ve profesyonel yüzücünün katıldığı etkinlikte Eceabat sahilinden startın verilmesi ile yüzücüler zorlu maratonda ter dökmeye başladı. Şiddetli rüzgar sebebiyle zaman zaman zor anlar yaşayan sporculara güvenlik açısından çok sayıda tekne refakat ederken, rüzgar, dalga ve akıntının da etkisi ile sürüklenen bazı yüzücüler teknelere alınarak kıyıya çıkarıldı. Yaklaşık iki saat süren yarışmayı erkeklerde Can Şerifoğlu, bayanlarda Buse Aygün kazandı.

Bitiş noktasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Derek, Çanakkale’de bulunmaktan memnun olduğunu söyledi. Derek, “Parkur çok zordu, hatta birkaç kere yarışmayı bırakmayı düşündüm. Buna rağmen finiş çizgisine geldim. Bottaki arkadaşlar beni çok motive etti. Önümüzdeki yıl daha iyi bir hava durumu olursa yine gelmeyi düşünüyorum. Türkiye’yi çok seviyorum. Türkiye’ye birçok kez geldim, Bodrum ve İstanbul’u ziyaret ettim ve gezdim. Türkiye’de çok arkadaşım var.” şeklinde konuştu.

[Fotoğraf: Mustafa Selim Meriç / Facebook]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir