Çanakkale Çevresine Sahip Çıkacak…

05 Haziran 2018
07 Haziran 2018
Yat Limanı, Golf Çay Bahçesi, Barış Kordonu
Eylem

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Çanakkale’de, Atikhisar Barajı ve metal madencilik tehdidine karşı çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Çanakkale Çevre Platformu ve Kent Konseyi Çevre Meclisi, Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisi ile Marina Yat Kaptanlar Derneği, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, üç ayrı program gerçekleştirecek. İlki bugün saat 16.00’da Yat Limanı’nda başlayacak etkinlikler hakkında yapılan bilgilendirmede; “Cennet şehrimiz ne yazık ki yıllardır vahşi “Metalik Madencilik” tehdidi altındadır. Çevre mücadelesi de bu istekler doğrultusunda ortaya çıkmıştır ve uzun yıllardır yapılmaktadır.”5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası” dolayısı ile Çevre Platformu Bileşenlerinin katılımı sonrası kurulan komisyon ile iki ayrı günde üç etkinlik programlanmıştır.Tüm STK ve tüm Çanakkale halkını bu anlamlı etkinlikte kendi yaşam alanlarınıza ses olmanızı arzu ederiz” denildi.

Etkinlik 1:
Kent Konseyi Cevatpaşa Mahalle Meclisi ile Marina Yat Kaptanlar Derneğinin düzenlediği 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinliği, 5 Haziran Salı günü saat: 16.00’da Yat Limanında gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikte denizden atıklar temizlenecek.

Etkinlik 2:
Kent Konseyi Çevre Meclisinin düzenlediği 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinliği, 5 Haziran Salı günü saat: 18:00’da Golf Çay bahçesinde yapılacak. Dünya Çevre Günü ve haftası ile ilgili basın açıklaması düzenlenecek ardından Yat Limanına kadar yürüyüş gerçekleştirilecektir.

Etkinlik 3:

Çanakkale Çevre Platformunun düzenlediği 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinliği, 7 Haziran Perşembe günü saat: 21.30’da Barış Kordonu Dabakoğlu girişi önünde gerçekleştirecektir. Etkinlik kısa bilgilendirmesi, günün önem ve anlamını içeren el ilanlarının dağıtımı yapıldıktan sonra, ağızlar maskeli boyunlarda dövizler ile İnsan Zinciri oluşturulacak. Siyah tonlu kıyafetlerin giyileceği eylem sessiz bir şekilde sürdürülecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir