Çanakkale Dardanelspor’da İmzalar

25 Ağustos 2010

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Çanakkale Dardanelspor, Teknik Direktör Oktay Çevik ve 7 futbolcuyla sözleşme imzaladı.

Dardanelspor Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde teknik direktör Oktay Çevik, futbolcular Volkan Tercan, Bora Rıza Kalyon, Deniz Kaçan, Sefer Sever, Mehmet Ali Kıran, Murat Akçay ve Sefa Serbest, kendilerini kırmızı beyazlı yapan sözleşmeyi imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Çanakkale Dardanelspor Kulüp Başkanı Niyazi Önen, hedeflerinin önümüzdeki yıl Bank Asya Birinci Lig’e çıkmak olduğunu belirterek, “Şampiyon olarak ikinci ligden Bank Asya’ya çıkmak için iddialıyız. Bunun gerçekleşmesi için kulüp başkanı olarak ben elimden gelen gayreti göstereceğim. Diğer arkadaşlarımın da göstermeleri için çaba harcayacağım. Hedefimiz, önümüzdeki sene Bank Asya’ya, ondan sonrada Spor Toto Süper Ligi’ne çıkmak. Uzun süreden beri yöneticilik yapıyorum. Bir nokta koyacaksam benden sonraki arkadaşlara bu işi bırakacaksam bu kulübü Süper Lig’e çıkaracağım. Bunun sözünü önce kendime verdim, inandım. Benimle birlikte başta teknik kadro yöneticilerimiz ve futbolcularımızın da buna inandığını düşünüyorum. Buna hepimiz kilitleneceğiz. Darnadelspor’u 1996’da olduğu gibi 14 yıl aradan sonra tekrar Süper Lig’e çıkaracağız. Çanakkale kamuoyuna bunun sözünü veriyorum. Üzerimizden hepimiz ölü toprağını atalım” dedi.

“DESTEK BEKLİYORUZ”

Çanakkale de Milletvekilleri, özel idare, valilik ve belediyelerden gerekli desteği göremediklerini kaydeden Önen, birkaç senedir sessiz kaldıklarını, taleplerini kamuoyuyla paylaşmadıklarını ifade Ederek, “Bu sene ben kesinlikle düğmeye basıyorum. Daha fazla arzularımızı isteklerimizi dile getireceğiz, daha fazla agresif olacağız. Ama bunu yaparken tabii ki haddimizi bilerek yapacağız. Sevgimizi saygımızı kişilere ve kuruluşlara karşı bozmadan yapacağız. Bize de kulübümüze de değer verilmiyor. Bu verilmeyen değer Çanakkale halkına yapılan saygısızlıktır. Biz para istemiyoruz. Bu kulübe gelir getirecek projelerin desteklenmesini istiyoruz. Antrenman yapacak tesise ihtiyacımız var. Havaalanının yanında bulunan tesisin bize devredilmesini istiyoruz. Birçok kulübün binlerce benzin istasyonu var. Biz burada benzin istasyonu istersek olmaz. Neden? Belediye başkanının benzin istasyonu var, rakip oluruz. Yok artık susmayacağız, konuşacağız. Bu kadar ekonomik sıkıntıya rağmen elimizi taşın altına koyuyorsak, sosyal sorumluluğu alıyorsak, bunu sırtımıza yükleniyorsak, bu şehirde görev yapan halkın oyları ile gelen milletvekilleri, siyasetçiler de bu meselenin içinde ve yanımızda olacaklar. Başta ben olmak üzere, Çanakkale’de binlerce taraftarı arkama takacağım, vilayetin ve belediyenin önünde, isteklerimiz yapılamazsa geçmiş yıllarda olduğu gibi son derece nazik bir şekilde haklarımızı aramanın, kamuoyunu yaratmanın çaresine bakacağız. Bundan sonra susup konuşmayan camia olmayacağız. Sahada da agresif oynayacağız, kazanmasını bileceğiz. Saha dışında da hakkımız arayacağız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir