Çanakkale Deliler Derneği’nin 14. Olağan Kongresi Yapıldı

07 Haziran 2009

Çanakkale Deliler Derneği’nin 14. Olağan Kongresi, dağ başında davul-zurna eşliğinde yapıldı. Yapılan seçimde Metin Kaya’ya rakip olan Osman Canik, başkan seçildi.

Kendilerini “deli” olarak tanımlayan 40 kişinin bir araya gelerek kurduğu resmi olmayan Deliler Derneği’nin 14. Olağan Genel Kurulu, Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Dumanlıdağ’ın zirvesinde yapıldı. Sabah saatlerinde Hastanebayırı Spor Kulübü Lokali’nde toplanmaya başlayan dernek üyeleri, bindikleri aracın ön kısmına “Dünya Deliler Günü” yazısını asarak, Dumanlıdağ’a doğru yola çıktı. Lapseki ilçesinde düzenlenen paça yırtma töreninden sonra yaklaşık 1.5 saat süren yolculuk sonunda Dumanlıdağ’ın zirvesine ulaşan deliler özel düzenlenen törenle başkanlarını seçim alanına taşıdı. Başkanları Metin Kaya’yı “17 Deli 001” yazılı tahtadan yapılmış tahta oturttuktan sonra sırtta taşıyarak davul-zurna eşliğinde kongrenin yapılacağı alana giden dernek üyeleri, burada neşeli anların yaşanmasına sebep oldu. Her türlü yiyecek ve içeceğin bulunduğu kongrede davul-zurna eşliğinde eğlenen dernek üyeleri, daha sonra başkanlarını seçti. Büyük ilgi gören kongrede, geçtiğimiz yıl başkanlığa seçilen Metin Kaya’nın karşısına aday olarak Osman Canik ve Recai Kaya çıktı. Recai Kaya bir süre sonra Osman Canik lehine adaylıktan çekildiğini belirtti. Divan başkanlığının oluşturulmasının ardından yapılan seçimlerde adaylar, üyelerden kendilerini başkan seçmeleri için oy istedi. Birbirinden ilginç vaatlerin yapıldığı seçimlerde başkan adayı Osman Canik, deliler olarak Çanakkale hudutlarına sığmadıklarını ifade ederek, “Biz artık Çanakkale’ye sığmıyoruz. Bütün Türkiye’ye yayılmak istiyoruz. Kısa sürede “Deliler Partisi”ni kuracağım ve 2011’de yüzde 70 oyla iktidara geleceğim. Bunu vaat ediyorum” dedi.

Başkan Metin Kaya ise seçimde adil davranmadığını iddia ederek Divan Başkanı’nın Tayland’dan gelirken elmas getirdiğini ve bunları üyelere dağıttığını söyledi. Erik ve limonun oy pusulası olarak kullanıldığı seçimde 15 limon oyu alan Osman Canik, Çanakkaleli delilerin yeni başkanı oldu. Bu yıl yeni üye kaydının yapılmadığı kongrede gelecek yıl daha geniş kapsamlı üye kaydının yapılacağı açıklandı.

İHA

Yorumlar...
 • Ozgur KAYA
  31/07/2011 01:31

  Merhabalar, Bahsettiginiz deliler derneginin bir web sayfasi varmidir? veya nasil bagisda bulunabiliriz ?

 • merve uçak
  11/01/2011 22:27

  nasıl üye olabiliriz?

 • tarık taş
  22/06/2009 23:47

  dünyanın en akıllı insanlarını canı gönülden selamlıyorum

 • mustafa coşar
  09/06/2009 12:15

  bende kayıt colmak istiyorum hayat akılı olacağına deli olup hayata boşveririm daha iyidir aslında akılı olan sizlersiniz deli olanlar hayata ömür boyu kalacaklar sanırlar siz hayat geçirdiğiniz ogünü yaşıyor ve yaşatıyorsunuz sizlere saygılarımla MUSTAFA ÇOSAR

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir