Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü Törenleri Başladı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü Törenleri Başladı
12 Mart 2021

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü açılış töreni Kale-i Sultaniye’de gerçekleştirildi.

Törene; Vali İlhami Aktaş, Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, şehit aileleri, gaziler ve protokol üyeleri katıldı.

Kale-i Sultaniye’de yapılan törende, ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Yaşar Taşdelen “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirini okumasının ardından Milli Marşımızın kabul edilişinin 100. yıl dönümü münasebetiyle Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkçe Öğretmeni Serpil Kalkan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Çanakkale Mehteran Topluluğunun sergilediği gösterinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere kutsal toprak, deniz suyu ve Türk Bayrağı, Vali İlhami Aktaş tarafından sporculara teslim edilerek Zafer Koşusunun startı verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir