Çanakkale Depremde Hayatını Kaybeden Öğretmenine Ağlıyor

27 Ekim 2011

Van’da meydana gelen depremde göçük altında kalarak hayatını kaybeden 30 yaşındaki öğretmen Vahit Tuna, memleketi Çanakkale’yi yasa boğdu.

2000 yılında Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi’ni kazanan Vahit Tuna (30), 2004 yılında okulunu başarı ile bitirdi. 2006 yılında da öğretmen olarak Van’a atanan Vahit Tuna, memleketinden ayrılarak Van’ın çeşitli okullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. Son olarak Van Erçiş’te Kadir Rezzan Has İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Tuna, 7,2 büyüklüğündeki depremde göçük altında kalarak hayatını kaybetti.

BABASINI ÇOK SEVİYORDU
Çanakkale merkeze bağlı Kalafat köyü doğumlu olan Vahit Tuna, 2 yıl önce çok sevdiği babası Recep Tuna’nın vefatı ile yıkılmıştı. Babasına bağlılığı ile bilinen Tuna, Çanakkale’ye her gelişinde Kalafat köyündeki mezarının başında dua edip bu konudaki fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde de yayınlayarak arkadaşlarının da dua etmesini istiyordu. Son olarak Ramazan Bayramı’nda Çanakkale’ye gelen Vahit Tuna, babasının mezarını ziyaret ettikten sonra yine arkadaşlarından babası için Fatiha okumalarını istemişti. Bekar olan Vahit Tuna’nın annesi Nebiye ve kardeşleri Ferit ile Seval, ölüm haberi ile yıkıldı.

Ailesi tarafından Van’dan Çanakkale’ye getirilen 30 yaşındaki öğretmenin cenazesinin cuma günü öğle namazını müteakip Kalafat köyünde kılınacak cenaze namazından sonra çok sevdiği babasının yanına defnedileceği öğrenildi.

Van’da meydana gelen depremde göçük altında kalarak hayatını kaybeden 30 yaşındaki öğretmen Vahit Tuna, memleketi Çanakkale’de gözyaşları arasında toprağa verildi.

DEPREMDE GÖÇÜK ALTINDA KALAN ÇANAKKALELİ ÖĞRETMEN, GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ
2000 yılında Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Manisa Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi’ni kazanan Vahit Tuna (30), 2004 yılında okulunu başarı ile bitirdi. 2006 yılında ataması yapılan Vahit Tuna, memleketinden ayrılarak Van’ın çeşitli okullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. Son olarak Van Erciş’te Kadir Rezzan Has İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmenliği yapan Vahit Tuna, 7,2 büyüklüğündeki depremde göçük altında kalarak hayatını
kaybetti.

Genç öğretmenin cenazesi öğle saatlerinde il merkezindeki evinin önüne getirilirken, anne Nebiye Tuna, oğlunun tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Daha sonra Tuna’nın doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği Kalafat köyündeki evinin önünde bir tören düzenlendi. Öğretmenin feryat eden kardeşi Seval ile annesi Nebiye Tuna, tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Öğretmenin diğer yakınlarının da gözyaşlarına boğulmasına sebep olan törenin ardından, köy mezarlığı önünde cenaze namazı kılındı.

ÇOK SEVDİĞİ BABASININ YANINA GÖMÜLDÜ
Öte yandan babasına bağlılığı ile bilinen Vahit Tuna’nın Çanakkale’ye her gelişinde babasının Kalafat köyündeki mezarının başında dua edip çektiği fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde yayınlayarak arkadaşlarının da dua etmesini istediği öğrenildi. Son olarak Ramazan Bayramı’nda Çanakkale’ye gelen Vahit Tuna, babasının mezarını ziyaret ettikten sonra yine arkadaşlarından babası için Fatiha okumalarını istemişti.
Genç öğretmenin cenazesi de çok sevdiği babasının yanına defnedildi.
Bekar olan Vahit Tuna’nın cenaze törenine; Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, annesi Nebiye, kardeşleri Ferit ve Seval Tuna ile vatandaşlar katıldı.

İHA (Güncelleme: 28 Ekim 2011)

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir