Çanakkale Devlet Hastanesi’nin Web Sitesine Mesaj Yağıyor

01 Şubat 2009

İnsan hakları ödüllü kuruma teşekkürden iş istemeye kadar her türlü öneri ve şikâyetin yanı sıra özel sorunlar da bildiriliyor.

Çanakkale’nin en iyi kurumu dalında “İnsan hakları ödülü” alan hastane, sanal ortamda da memnuniyeti yakalamak için çalışma başlattı. Yüzde 90’ı hastane personeline teşekkür içeren mesajlar arasında öyle ilginç olanları var ki, “kızlık zarımı” diktirebilir miyim?” diyen bile çıkıyor. Çanakkale Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kenan Eliuz, ziyaretçi defterini yakından takip ettiklerini, yazılan yorumların samimi ve içten olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Çanakkale Devlet Hastanesi’nin www.canakkaledevlethastanesi.gov.tr adresli internet sitesindeki “ziyaretçi defteri” hem hastalar hem de hasta yakınları tarafından dolduruluyor. Zaman zaman da ilginç yorumlar geliyor. “Kızlık zarı” ameliyatından iş müracaatına kadar ilginç konuların da yer aldığı mesajlara, web sitesinin tasarımını da yapan, Hastanenin Başhekim Yardımcısı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Enzar Töre, tek tek cevap veriyor.

İNCELENİYOR

Başhekim Dr. Kenan Eliuz da, mesajların gerçekçi olduğunu belirterek, “Buraya gelen mesajları, yönetim olarak inceliyoruz. Yapılması gereken bir şey varsa yardımcı oluyoruz. Soruşturulması gerekeni soruşturuyoruz. Zaman zaman ilginç istekler de geliyor. Bunları da elimizden geldiğince cevaplandırıyoruz” dedi.

İlginç soru ve cevaplardan bazıları

– Dedem hasta.
Hastane yorumu: Geçmiş olsun der acil şifalar dileriz.

– Hastanenizde kızlık zarı ameliyatı yapılıyor mu? Benim için çok önemli. Rica etsem bu konuda beni yönlendirir misiniz?
Hastane yorumu: Kızlık zarı herhangi bir konuda kriter olmadığı gibi, var olduğu ve zedelendiği durumlarda onarımı ile çok daha önemli bir şeyin bozulmasına yol açar. Yani sağlam bir temele ve güvene dayanması olan gereken bir birliktelik daha baştan hile, kandırma, aldatmaya dayanır. Böyle bir birliktelik ise uzun ömürlü olmaz. Kızlık zarının zedelenmesi sağlığın bozulması anlamına gelmez.
– 10 yıl önce gece yarısı hastanenizin acil doktoru tarafından kurtarıldım. Kendisinin ilgisine, bilgisine hayran kaldım. Hayatımı O’na borçluyum. Çok istememe rağmen ziyaret ederek teşekkür etme fırsatı bulamadım. Doktorlar bence cennetlik ve cana can katıyor. İyi ki varsınız.
Hastane yorumu: Bu hastane en iyi hastanelerden birisidir.

ÇALIŞMAK İSTERİM

– Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Odiyometri bölümü son sınıf ikinci dönem öğrencisiyim. Haziranda mezun olacağım. Kadronuzda bana uygun eleman açığı varsa sizlerle çalışmak isterim. Saygılarımla.
Hastane yorumu: Devlet hastanelerinde 657 sayılı devlet memurları kanununa göre atamalar merkezi olarak yapılmakta. Hastaneler kendileri eleman seçerek bu tür eleman alamamaktadırlar.

– Ben Fatma K..’nın halasıyım tanıyor musunuz yoksa. Bu hastanede mi çalışıyor?
Hastane yorumu: Personel ile ilgili bilgilere personel şubemizden ulaşabilirsiniz.

– 5 yaşındaki kızımın belinde kıllar var, tedavisi mümkün mü? Bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz.
Hastane yorumu: Bel bölgesinde kıl olması doğumsal olarak o bölgedeki omurgaların nerede ise gözle görülmeyecek kadar ince birleşme hatalarında görülür. Mevcut kıllar epilasyonla ortadan kaldırılabilir. Kesin değerlendirme için hastanemize başvurabilirsiniz.

NEFES ALAMIYOR

– Nefes almakta zorlanıyorum. Birden alıyorum nefesi, bu iki aydır böyle devam ediyor. Bir de kalpte batma oluyor. Yutkunamıyorum, gece nefesim daralıyor. Üç kere Biga’da acile gittim, kalp ve ciğerlerde birşey olmadığını söylediler. Ne yapmam gerekiyor?
Hastane yorumu: Göğüs ve kardiyoloji bölümüne muayene olmanız gerekiyor. Hastanemizde bu bölümler mevcut. İlk etapda göğüs bölümünde muayene olabilirsiniz. Sonra gerek görülürse kardiyoloji polikliniğine başvurmalısınız.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Yeni Asır]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir