Çanakkale Donuyor

25 Ocak 2010

Çanakkale’de yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye kadar düşmesi hayatı olumsuz yönde etkilerken, saçaklarda bulunan 1 metrelik sarkıtlar da tehlike oluşturuyor.

Çanakkale il genelinde yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklığının önemli ölçüde düşmesi, vatandaşları zor durumda bıraktı. Zaman zaman sıfırın altında 7-8 dereceye kadar düşen sıcaklık nedeniyle cadde ve sokaklar adeta buzla kaplandı. Saçaklarda boyları 1 metreyi geçen sarkıtlar da tehlike oluşturdu. Yollardaki buzlanma sebebiyle sabah işlerine güçlükle gidebilen Çanakkaleliler, ev ve iş yerlerinin önlerinde oluşan buzları kırmak için yoğun çaba sarf etti.

Bu arada soğuk hava hayvanları da olumsuz yönde etkiledi. Aç kalan martıları doyurmak isteyen vatandaşlar, sabah erken saatlerde ellerinde ekmek parçaları ile sahillere akın etti. Bir lokma ekmek kapabilmek için adeta birbirleriyle kavga eden martılar ilginç görüntüler oluşturdu.
Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise hava sıcaklığının sıfırın altında 8 dereceye kadar düşeceğini belirterek çarşamba günü yeniden kar yağışı beklendiğini ifade etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir