Çanakkale EMITT Turizm Fuarı’na Katılıyor

29 Ocak 2014

Çanakkale geniş bir organizasyon ile bu yıl 30 Ocak ? 2 Şubat 2014 tarihleri arasında 18’ncisi düzenlenecek olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılıyor.

Dünyanın önde gelen sektör fuarlarından ve 2014 yılının ilk fuarı olan EMITT için hazırlıkların tamamlanmasının ardından kentin turistik ve kültürel değerlerinin tanıtılacağı ve 30 Ocak ? 2 Şubat tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek olan fuarda Çanakkale Standı 5 nolu salonda yer alacak. Kenti temsilen Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Belediyesi’nin yanı sıra Çanakkale Turistik Otelciler Derneği, Ticaret Borsası, Seyahat Acenteleri, ilgili turizm dernekleri ve ilçe belediyeler yer alacak.

70’e yakın ülkeden katılımcının yer alacağı geçtiğimiz yıl ziyaretçi sayısı 131.000 olarak açıklanan fuarda, yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçinin de fuarı ziyaret etmesi bekleniyor. Açılışı 30 Ocak Perşembe günü gerçekleşecek olan fuar, 2 Şubat Pazar gününe kadar İstanbul TÜYAP’ta ziyaret edilebilecek.

Konuya ilişkin bir basın açıklaması yapan Çanakkale Valisi Ahmet Çınar şu ifadeleri kullandı:

“EMITT ülkemizde düzenlenen en önemli ve en büyük sektör fuarı. Yabancı ziyaretçi, turizm profesyonelleri, turizm yatırımcıları ve uluslararası tanıtım açısından EMITT sektörün kalbi niteliğinde. Çanakkale olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da EMITT’e geniş bir katılım gerçekleştiriyoruz. Adalarımızla, Şehitliklerimizle, Assosumuzla, Kazdağlarımızla, yöresel ürünlerimiz ve lezzetlerimizle, ilçelerimizle fuarda geniş bir tanıtım yapacağız. Yine her yıl olduğu gibi bu yıl da yöresel lezzetlerimizi, ürünlerimizi orada ikram edeceğiz. Fuarda ilimizi tanıtmak, turizm yatırımcıları ile görüşmek, uluslararası tur operatörleri ve turizm yatırımcıları ile görüşmeler yapmak amacıyla toplantı ortamı düzenledik. Fuarda yine ilimizin 2015 yılına yönelik hazırlıklarını ve çalışmalarını da anlatacağız. İlimizin dış dünyaya yönelik adımları, çalışmaları ve hazırlıklarını geniş kapsamlı olarak anlatmaya çalışacağız.
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Limni ve Midilli’den bir heyet ilimizi ziyaret etti. Kuzey Ege adalarına vizesiz girişlerin sağlanması ve ticaretin gelişmesi için karşılıklı adımlar atılıyor. İlimizde bulunan otellerimiz ve turizmcilerimiz tarafından başlatılan bu girişim tamamen fuarlarda başladı ve geliştirildi. Bizler diğer fuarlarda olduğu gibi, Çanakkale Valiliği olarak EMITT fuarında da aynı tanıtımı, aynı çalışmaları yapacağız.”

Vali Ahmet Çınar açıklamasının devamında “İlimizin turizm yatırımlarında gereken payı alması, yatırım imkânlarının tanıtılması için Mayıs ayı içinde geniş bir turizm yatırımcıları toplantısı düzenlemek istiyoruz. Çünkü Çanakkale çok özel bir coğrafya. Gizli bir hazine. İlimizin imkânlarını, fırsatlarını ve 2015 vesilesiyle önümüze gelen talepleri en güzel biçimde anlatmak ve tanıtmak istiyoruz. Bu vesileyle Tüyap Fuar Alanında 5 nolu salonda bulunan ÇANAKKALE Standımıza tüm ilimizi, tüm turizm sektörü temsilcilerimizi ve vatandaşlarımızı davet ediyorum. Fuara katılım sağlayan, katkı veren, destek veren, tanıtım yapan başta sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere tüm kamu kurumlarımıza, turizmcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir