Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Çan’da Toplandı

30 Haziran 2009

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin ikinci dönem ilçe toplantıları Çan’dan start aldı.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mustafa Vurucu, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yaptığı basın açıklamasında dönem toplantılarının önemine değinerek, ?İlçelerimizde yerel olarak esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını yerinde tespit etmek ve bu arada mülki amirler, yerel yönetimler ve emniyet müdürlükleriyle esnaf ve sanatkarlarla ilgili konuları görüşüp onların da görüşlerini almak için bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar Çan’da dahil 11 ilçede toplantı yaptık. Bu ikinci toplantı turumuzu da Çan’dan başlatmış oluyoruz. Çan biliyorsunuz Biga’dan sonra en fazla nüfusu olan, en fazla esnaf ve sanatkarı olan bir ilçe. Eelbette konumu itibariyle değerli bir ilçemiz. İkinci turu Çan’dan başlatmamızın bizim için büyük bir anlamı var” dedi.

Vurucu, esnaf ve sanatkarların sorunlarını dinledikten sonra çözüm yollarını arayacaklarını da kaydederek, “Bu sorunların bir kısmına mülki amir ve yerel yönetimlerle sorunları görüşüp çözümlemek, çözümlenemeyecek sorunları da ilgili yerlere iletmek bizim görevimiz” şeklinde konuştu. Dünyada ve yurtta yaşanan global krizin atlatılacağını umduğunu da söyleyen Vurucu, yetkililerden esnafın sorunlarına karşı duyarlı olmalarını da istedi.
Çan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemali Ergin ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğini yaptığı toplantıdan önce sırasıyla Çan Kaymakamı Hasan Gözen, İlçe Emniyet Müdürü A.Kemal Yurttaş, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve esnaf odaları ve kooperatif ziyaretleri gerçekleştirildi.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen, ziyarette yaptığı konuşmada ilçede sosyal yaşam düzeyinin sanayi kuruluşlarının varlığı nedeniyle daha yüksek olduğunu kaydederek, “Yaşanan global kriz bu nedenle Çan’da çok hissedilmemiştir. Ama tabii ki bu Türkiye için bir ölçü değildir. Başta adalar, Gelibolu, Ayvacık, Lapseki gibi ilçelerde turizm potansiyelinin çok fazla değerlendirilmediği de aşikar. Netice itibariyle bölgemizin en önemli özelliği ekmeğini taştan çıkaracak bir insan topluluğuna sahip olması. Önemli olan da budur. Çanakkale’de bu var. Dolayısıyla amaç ve gaye birliği olduktan sonra aşılmayacak bir problem de yoktur” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü A.Kemal Yurttaş ile ilçenin trafik sorunlarını ve bu sorunun esnafalara yapsımasını gibi konuları konuşan Birlik Başkanı Vurucu ve arkadaşları daha sonra Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’yu makamında ziyaret etti. Arkadaşları adına Başkan Kuzu’ya hayırlı olsun dileklerini ileten Vurucu esnaf sorunlarının giderilmesinde eşgüdümlü çalışmanın önemine değindi. Belediye Başkanı Kuzu da yaptığı konuşmada esnaf sorunlarını çözmeye büyük önem verdiklerini belirterek, “Esnaflarımızla sık sık istişare toplantıları yapıyoruz. Yerel yönetimler esnaflarımızın ve halkımızın sorunlarını çözmek için vardır. Biz bu görevimizi daima layıkıyla yapmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

Daha sonra Çan Şöforler ve otomobilciler odasında bir araya gelen birlik yöneticileri ve oda başkanlarıyla Çan’lı esnaflar çeşitli sorularını gündeme getirerek tartıştılar.

İHA

Yorumlar...
  • Çan Esnaf ve Sanaatkarlar Odası
    26/12/2009 00:08

    artık çan esnaf ve sanaatkar odamızın web sayfası vardır 2010 itibariyle yayına başlıyacaktır. http://www.caneso.com/

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir